Kamuya Açık Alanların Aydınlatılması

Bahçe aydınlatması, evinizin salonunu ya da ofisinizi aydınlatmaya benzemez. Çünkü kapalı bir alanda aydınlatma ürünleri ile istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Yani bir taraftan görsel açıdan aradığınızı bulurken diğer taraftan ihtiyacınız olan aydınlığı daha kolay yakalayabilirsiniz. Ama söz konusu bahçe aydınlatması gibi açık alanlar ise, iş biraz daha hassasiyet ve tecrübe ister.

Dış Mekânlarda Aydınlatma Ürünlerini Doğru Konumlandırmak Önemlidir

Kamuya Açık Alanların Aydınlatılması

Kamuya Açık Alanların Aydınlatılması

Kamuya açık alanlar, parklar, bahçeler, yürüyüş yolları gibi halka açık yerlerin belediyeler tarafından olabildiğince aydınlık olmasına özen gösterilir. Bu hem bölgenin daha güzel görünmesi için hem de halkın kendini güvende hissetmesi adına önemlidir. Çünkü karanlıkta kalan bölgelerin var olması demek, o bölgeye pek kimsenin gitmemesi anlamına gelir. Aydınlatma ile birlikte bu çevrelerde çöp kutularının kullanımı çok önemli olmuştur.

Özellikle park gibi yerlerde çocukların ve ailelerin fazla vakit geçirdiğini göz önünde bulundurursak bu tarz kamuya açık alanlarda aydınlatma uygulamalarının profesyonellik istediğini inkâr etmek mümkün değildir. Durumu özetlemek gerekirse, çok fazla aydınlatma ürünü kullanıp istenilen verimin alınamamasındansa, aydınlatma direklerini ya da set üstü aydınlatmalarını doğru konumlandırarak iyi bir aydınlık elde edilebilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir