GES Kurulumu Yapan Firmalar

GES kurulumu yapan firmaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu da kullanıcıların sayısını artırmaktadır. Güneş enerji santrali kurabilmek için TEDAŞ izni gerekmektedir. Tükenmez kaynak olan güneş enerjisinden faydalanabilmek için geliştirilen sistem çağı en verimli sistemi olarak bilinmektedir.

Ges Kurulumu hakkında bilgi ve hizmet alınabilecek doğru adres Minas Enerji olarak önerilmektedir. İnternet erişimi bulunan her yerden güvenle iletişim kurularak hizmet alınabilmektedir.

GES Kurulumu Yapan Firmalar

Güneş enerjisi santralleri kurulumu kolay verimliliği çok yüksek sistemler olarak bilinmektedir. Ancak Sisteme giriş yapmak isteyenlerin izin alması gerekmektedir. Her şeyden önce proje için yer tespiti ve kurulum detaylarını netleştirerek izin başvuru yapması gerekmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda onay alan proje kurulum yapılabilmektedir.

Santral kurulumu mutlaka profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. GES olarak ifade edilen sistem kurulumu yapanlar lisanslı firmalar ve lisanssız firmalar olarak ayrılmaktadır. Lisanslı kurulum yapan firmalar daha güvenli ve geleceğe umutla bakmaktadır.

Güneş sonsuz enerji kaynağıdır, bu nedenle faydalanılması büyük önem taşımaktadır. Bütün dünyada kaynakların tükenebilir olması gelecek için endişe yaratmaktadır. Bilim insanları bu konularda kesintisiz araştırma yaparak yeni kaynaklar bulmaya çaba harcamaktadır. Proje üretimlerinde pek çok ilkin geliştiricisi olarak çalışmaktadır.

Güneş Enerjisi Sistemini Kimler Kurabilir?

Güneş enerjisi sistemi son derece güvenilir ve sınırsız verimlilik kaynağı olarak bulunmaktadır. Güneşin yeryüzüne gelen ışınlarından alınana enerjinin değerlendirilme sistemi olarak GES geliştirilmiş bulunmaktadır.

Güneş enerjisi sistemini kimler kurabilir? Sorusunun cevabı herkes olarak verilebilmektedir. Çünkü enerji piyasası kanununun belirlediği 1MW değerini aşmamak üzere herkes kendisi lisansız enerji sistemini kurabilmektedir. İsteyenler kapasitesi 500 kw aşmayan GES kurabilmektedir. Böylelikle sınırsız kaynak güneş enerjisinden faydalanabilmektedir.

Güneş enerjisi santralleri kurabilmek için uygun alan seçimi büyük önem taşımaktadır. Mevcut alan ölçülerinin de uygunluğu gerekmektedir. Güneş enerjisi sistemi kurmak isteyenler için yetkili kurumlar da destek vermektedir. 2023 yılının Ağustos ayında yapılan değerlendirmeye göre Türkiye genelinde kurulan santral sayısı 10.284 olarak belirlenmiş bulunmaktadır.

Bunlar arasında 9.092 MW enerji oranının lisanssız çalışmakta olduğu tespit edilmiş bulunmaktadır. Lisanslı olarak sağlanan enerji oranı 1.469 MW lisanslı GES kurulum sayısının ise 38 olduğu bildirilmektedir.

GES Sistemi Kurulum Alanı Nasıl Olmalı?

GES, yani güneş enerjisi santrali kurulabilmesi için belirli alan gerekmektedir. Alanın yeterli güneş ışını alabilmesi ilk koşul olarak bildirilmektedir. Ayrıca hem TEDAŞ onayı hem de bulunduğu belediyeden imar izninin alınması gerekmektedir. Elektrik dağıtım kuruluşu olarak faaliyet gösteren TEDAŞ bu konuda da karar verici olabilmektedir.

Güneş enerjisi santrali kurulumu yapıldıktan sonra yüksek verim alınabilmektedir. GES kurulumu yapan firmaların mutlaka bir elektrik mühendisi tarafından proje üretmesi gerekmektedir. Onay alan projeler lisanslı olarak kurulum yapabilmektedir. GES sistem kurulum ihtiyacı bulunanlar www.minasenerji.com adresinden mühendislik hizmeti alabilmektedir.

Sektörde hizmet kalitesi ve profesyonel ekibiyle farkını kanıtlayan firma GES sistemleri konusunda tasarım ve proje üretmektedir. Kurulumu yapılacak GES sistemi kısa sürede işletmeye finansal yükseliş sağlamaktadır.

Güneş Enerjisi Sistemi Avantajları

GES olarak ifade edilen güneş enerjisi sistemleri hızla gelişmektedir. Kurucu firmalar ve kullanıcılar için kısa sürede yüksek verimlilik kazandırmaktadır. İlgili kuruluşlardan onay alarak lisanslı olarak kurulum yapanlar güvenle çalışmaktadır. Sistem avantajları;

  • Sınırsız bir enerji kaynağının değerlendirilmesi,
  • Düşük maliyetle yüksek kâr elde edilmesi,
  • Ülke ekonomisine katkı sunması,
  • Çevreye duyarlılığı,

Geniş kullanım alanına sahip olması olarak ifade edilebilmektedir. Kurulum maliyeti yüksek olan proje kısa sürede telafi eder olması bakımından ilk tercih sistemi olarak kabul edilmektedir.

GES Sistemi Maliyetleri

GES sistemi kurucuları tarafından üretilen projenin önce TEDAŞ tarafından onay alması gerekmektedir. Ardından onaylı proje için Belediye İmar izni alınması gerekmektedir. Lisanslı kuruluşlar arasında yer almak isteyenler kurulum çalışmalarına geçilebilmektedir.

Yüksek verimli proje olması dolayısıyla GES maliyetleri düşük olarak kabul edilmektedir. Aynı zamanda yüksek getirisi göz önüne alınarak maliyet göze batmamaktadır. Minas enerji uzmanlarından hizmet alarak en kısa sürede kurulum yapılabilmektedir.

Teknik destek ve proje üretim detayları için 7/24 www.minasenerji.com adresi ziyaret edilebilmektedir. Uzun yıllardan beri sektöre profesyonel yaklaşımla hizmet sunan firma güvenle faaliyetlerine devam etmektedir. Sistem kurulumu firmaları iletişim kurarak güvenle proje üretim hizmeti alabilmektedir.

Minas Enerji

Minas Enerji, yenilikçi proje üretimleriyle öne çıkan bir firma olarak 2008 yılında kurulmuş bulunmaktadır. Ticari faaliyetlerini titizlikle yürüterek sektöre yüksek kalite hizmet sunmaktadır. Profesyonel ekibi ve teknoloji sistemleriyle hızla büyümeye devam etmektedir.

Türkiye genelinde ilklerin imzacısı olarak tanınmaktadır. Geleneksel sistemleri teknoloji uyumuyla geliştirerek dünya standartlarında projeler üretmektedir. 7/24 iletişim adresi www.minasenerji.com olarak çalışmaktadır. Hedefini düşük maliyete herkes ve dünya için temiz enerji üretebilmek olarak belirlemektedir. Çalışmaları arasında;

  • Enerji yönetim faaliyetleri,
  • Çatı GES kurulumu,
  • Piyasa koşullarına uygun enerji tedariki,
  • Sabit fiyatlı enerji tedariki sözleşmeleri,
  • Arazi GES kurulumu,

I-REC Sertifikası sahibi olarak Yeşil Enerji Sertifikası sahipliği bulunmaktadır. Güneş Enerjisi Santrali kurmak isteyenler için zaman sınırsız hizmet sunmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir