Bilgisayar Güvenliği Nasıl Sağlanır?

İnternetin artık her bilgisayarın vazgeçilmez bir parçası olması ile birlikte zararlı yazılımların ve saldırgan kişilerin sayısında da büyük bir artış yaşanıyor. Neredeyse her an internete bağlı halde olarak kullandığınız bilgisayarı korumak için güvenlik programları kullanmalısınız peki hangi güvenlik programları kullanılmalı ve güvenlik programları tek başına yeterli olur mu?

Bu soruyu şöyle cevaplayabiliriz, sizin seçeceğiniz güvenlik programının hangisi olduğu ve güncel bir veri tabanına sahip olmadığı bilgisayarınız güvenliği ile doğru orantılıdır. Kurduğunuz antivirüs veya diğer güvenlik araçlarını araştırmadan kullanırsanız ve güncelleme yapmazsanız bilgisayarınız güvenlik tehditlerine karşı açık olmaya devam edecektir.

Her güvenlik programının kendi arayüzü farklı ayarlara sahip olduğu için ne tür bir güvenlik önlemi oluşturmak istediğinizi programa tanıtmalısınız. Piyasada yer alan ücretli veya ücretsiz olan pek çok farklı güvenlik programı ile bunu yapabilirsiniz. Fakat güvenlik programlarını yüklediğiniz için kendinizi %100 güvenli hissetmeniz yanlış olacaktır.

En İyi Ücretsiz Güvenlik Programları

İnternet üzerinde gezinirken veya veri transferi yaparken her zaman dikkatli ve bilinçli bir şekilde adım atmalısınız. Bilgisayarı internet gezintilerinizi daha güvenilir hale getirebilmek için ilk olarak kullandığınız tarayıcının saldırgan sitelere karşı güvenlik önlemi almasını sağlamanız gereklidir.

Daha sonra bilgisayarı korumak için güvenlik programları kullanmalısınız çünkü tek başına güvenlik programları ile maksimum güvenlik önlemi oluşturabilmek her zaman mümkün değildir.

Bilgisayarınızın sistemini yeni kurduysanız veya bilgisayarınızda güvenlik tehditlerini engelleyebilecek herhangi bir yazılım olmadığını düşünüyorsanız güvenlik programlarının en fazla kullanılan ve ücretsiz olanlarına http://www.sonsurum.net/windows/guvenlik/ sayfası üzerinden ulaşarak indirebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir