Yağlı Cilt Bakımında Nemin Önemi

Yağlı ciltler her zaman bayanların en büyük sorunu oluyor. Yağlı bir cilde sahip olan bayanlar, cilt bakımlarında fazlasıyla zorluk yaşayabiliyor.

Fazlası ile akne gibi olumsuz durumların oluşmasına neden olan yağlı ciltlere karşı standart cilt bakım uygulamalarından uzak kalınarak, kesinlikle yağlı ciltlere özel olarak geliştirilen yağlı cilt bakım ürünleri ve cilt bakım tekniklerinin kullanılması gerekiyor.

Yağlı Ciltler

Yağlı Ciltler

Yağlı Ciltler Ne Kadar Nemlendirilmeli?

Yağlı cilt bakımı için kesinlikle su ve nem açısından var olan ihtiyacının en iyi şekilde karşılanabilmesi için kurutucu özellikleri ile öne çıkan cilt bakım uygulamalarından uzak kalınması gerekiyor.

Cilt

Cilt

Bunun dışında ikincil olarak yağlı ciltlerin bakım uygulamalarında ölçülü bir nemlendirme geçiyor. Günümüzde bu konuda yardımcı olacak birbirinden farklı özelliklerde ve yapılarda yağlı cilt bakım ürünleri bulunuyor.

Cilt Maskeleri

Cilt Maskeleri

Yağlı Ciltlere Özel Nemlendirici Ürünler

Özellikle de yağlı cilt bakımı için günümüzde yağ oranı yüzde 10 ila 15 oranını geçmeyen hafif nemlendirici cilt bakım ürünleri bulunuyor.

Kremin Cilde Faydaları

Kremin Cilde Faydaları

Bu tip ürün grupları içerisinde genel olarak silikon bulunuyor. Yağlı ciltlerin ihtiyacı olan tüm besinleri ve mineralleri alarak, ölçülü bir şekilde nemlendirilmesi sağlanabiliyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir