Varis Tedavisi Sorun Olmaktan Çıktı!

Bacaklarımızda oluşan rahatsız edici varislerin nedeni toplardamar yetmezliğidir. Bacaklarımızdaki kirli kan biz hareket ederken bacak kaslarımızın kasılmasıyla yukarı doğru pompalanır ve kalbe ulaştıktan sonra akciğere giderek temiz kan haline dönüşür. Toplardamarlarımızdaki kapaklar sayesinde kirli kan yerçekimi ile geri kaçmaz.

Bazen bu damarlarımızdaki kapaklar verimli çalışamaz hasar görür ya da yükü kaldıramaz, bu durumda akciğere gitmesi gereken kirli kan geri kaçar ve bacak toplardamarlarında birikir varisler ortaya çıkar.

Varis tedavisi

Varis tedavisi

Varis Tedavisi Olarak Uygulanan En Etkili Yöntemler Nelerdir?

Bu soruyu hemen hemen hepimiz sormuş ve merakla cevap beklemişizdir. Varis tedavisi için varis hastalıkları konusunda deneyimli bir Radyoloji uzmanı tarafından detaylı bir Doppler Ultrasonografi muayenesi ile tüm hasarlı damarların hepsinin teşhis edilmesi şarttır.

Sadece varis pakelerinin ameliyat ya da Skleroterapi ile varis tedavisi, sebebi değil sonucu ortadan kaldıracağından tam bir iyileşme sağlanamaz ve sıklıkla varis tekrar eder.

Varis tedavisi öncesinde kapakları hasarlı olan damarların kapatılarak geri kaçış ve basınç etkisi ortadan kaldırılmalıdır.

Tedavide klasik cerrahi ya da modern tedavi dediğimiz Endovenöz lazer aplasyon tercih edebilirsiniz.

Uzman ekibi Kaliteli ve hijyen ortamı ile kliniğimiz hizmetinizdedir. Varis derdinizden kurtulmak için tek yapmanız gereken http://drfulyatezel.com sitemizi ziyaret etmenizdir. Ziyaret ettiğiniz andan itibaren içinizde bir huzur kapladığını hissedeceksiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir