Temiz Hava Bol Gıda Sağlığın Anahtarıdır

Haftanın kaç günü açık havada yürüyüş yapıyorsunuz. Yok, ben evimde ya da spor salonunda yürüyüş bandında yürüyüş yapıyorum diyorsanız maalesef ikisi aynı şey değil. Bir kere açık havada yaptığınız yürüyüşte daha fazla kalori yakacağınız gibi diğer taraftan da temiz hava alarak yürümek sağlığınız için de son derece doğru bir davranış olacaktır.

hava almak

hava almak

Şunu Bilmelisiniz ki, Ne Yiyorsanız Ondan İbaretsiniz

Mevsiminde sebzeler meyveler yemek kadar o sebzeleri pişirme teknikleriniz de sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Siz ne kadar da bol bol sebze tüketiyorum deseniz de onu bol yağlı ve besin değerini düşürecek yan gıdalarla yerseniz amacına uygun beslenmemiş olursunuz.

temiz hava

temiz hava

İnsan yediklerinden ibarettir diye boşuna söylemiyor uzmanlar. Sağlıklı beslenirseniz kızartmalardan, asitli içeceklerden uzak durursanız bu sadece vücudunuzun içine değil dışına da yansır. Örneğin daha sağlıklı bir cilde sahip olabileceğiniz gibi saçlarınız da her zamankinden parlak ve sağlıklı görünecektir. Unutmayın tabağınızda ne kadar renk varsa o kadar sağlıklı besleniyorsunuz demektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir