Taze Sıkılmış Meyve Sularının Faydaları

Konsantre meyve sularının vitamin ve besleyici özelliği açısından vücuda hiç bir fayda sağlamadığını hepimiz biliyoruz. İçerdiği şeker miktarı ve kimsayal koruyucu maddeler açısından çocuklara da çok zararlı olan konsantre meyve suları yerine taze sıkılmış meyve sularını tercih etmelisiniz.

Taze sıkılmış meyve sularının tüketimi özellikle kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirici etkisini arttırarak soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklara karşı vücudun direnç göstermesini sağlıyor.

Portakal, Nar, Havuç, Elma ve Ananas Suyu Mucizesi

C vitamini deposu olan portakal suyunun mucizesi aymakla bitmiyor. B vitamini, magnezyum ve potasyum açısından da oldukça zengin olan portakal suyu lifler ve organik asitler açısından da çok zengin.

portakal suyu

portakal suyu

İçerisindeki A vitamini sayesinde çok zengin olan havuç suyu ise sindirim ve bağışıklık sistemine çok büyük fayda sağlıyor.

havuç suyu

havuç suyu

Doğal bir ilaç olarak tanımlanan nar suyu ise kış ayları için çok önemli bir vitamin kaynağı. Enfeksiyonlara karşı vücut direncini arttıran nar suyunda bol miktarda antioksidan bulunuyor.

nar suyu

nar suyu

Elma suyu ise cilt için bir şifa kaynağıdır. Tadı da çok lezzetli olan elma suyu C ve E vitamini açısından oldukça zengindir. Günde 1 bardak elma suyu elmadan alacağınız tüm vitaminleri vücudunuza sağlayacaktır.

elma suyu

elma suyu

Cilt ve saç güzelliğiniz için ise ananas suyunu mutlaka içmelisiniz. Aynı zamanda mide ve bağırsakları temizleme özelliğine de sahip olan ananas suyu da tam bir vitamin deposu.

ananas suyu

ananas suyu

Taze sıkılmış meyve sularının daha bir çok faydası bulunuyor. Sizler de konsantre meyve suları yerine taze sıkılmış meyve sularını tüketin.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir