Su Diyeti Uygulayarak Zayıflanabilir mi?

Gündelik yaşam içerisinde dengeli ve yeterli miktarda su tükettiğiniz zaman kilo vermeye başlayabilirsiniz. Su diyetinde önemli olan nokta ise alacağınız su miktarını iyi ayarlamak olacaktır. Yemek yemeden önce muhakkak 1 bardak su tüketmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Ağır bir yemek yiyecekseniz bu suyun miktarını 2 bardağa da çıkartabilirsiniz. Yemek yedikten iki saat kadar sonra ise su içmeye tekrar başlayabilirsiniz. Su diyeti adı verilen bu diyetin en iyi ve avantajlı tarafı ise istediğiniz yiyecekleri dozunda tüketebilecek olmanızdır.

Düzenli Su İçmek Zayıflatıyor

Düzenli su içerek zayıflayabilmek için içeceğiniz suyun asitli olmaması gerekiyor. Su içerisine koyacağınız limon suyu, karanfil, maydanoz ve maydanoz sapları da suyun tatlı bir hale gelmesine yol açabilir. 1 gün içerisinde içeceğiniz su miktarının minimum 2 litre olması gerekiyor. Kahve, yeşil çay, ayran ve meyve suyu gibi sıvıları da su diyeti programınıza dahil edebilirsiniz. Yemek sırasında ise su tüketmemek büyük bir önem taşıyor.

Su diyeti sayesinde tokluk hissinizi daha uzun süre tutabilirsiniz. Düzenli olarak su tükettiğiniz zaman aşırı yemek yemenin de önüne geçmiş olursunuz. Metabolizma hızlandırma özelliği olan su diyeti vücudunuzun zararlı toksinlerden de kurtulmasını sağlar.

Yeterli miktarda su tüketmeye başladığınız an sevdiğiniz gıdaları da dozunda tüketebilme özgürlüğüne sahip olursunuz. Su diyetinde dikkat edilmesi gereken nokta ise belirli ölçülerde su tüketmeniz olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir