Senden Önce Ben

Küçük bir kasabada yaşayan ve oldukça renkli bir karaktere sahip olan bir kızla, kaza nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve hayata küsen bir gencin hikayesi. İkisinin yolları kesişir ve duygusal bir aşk başlar. Lou, işini kaybedince farklı işlerde çalışarak hayata tutunmaya başlar. İşlerde tutunamaz ve en sonunda bakıcılık işi bulur. Yaşlı birine bakacakken karşısına 25 yaşında biri çıkar.

filmler

filmler

Will ise geçirdiği kaza nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum kalmış ve hayata küsmüş biri. Will sadece el parmaklarını hareket ettirebiliyordur. Tek kurtuluşu ölmekte arar. Lou ve Will karşılaştıklarında başlarda anlaşamazlar. Zamanla arkadaşlıkları ilerler ve birbirlerini anlamaya başlarlar. Will ise tek isteği hayatına son vermek. Lou bunu duyar ve bunu değiştirmeye karar verir. Ailesi ile anlaşma yapan Will altı ay boyunca kendisine zarar vermeyecek ama altı ayın sonunda yasal olarak hayatını sonlandıracaktır. Will’in bu sırrını gizli öğrenen Lou, yıkılır. Hayata küsen gencin son istediği onun gibi renkli biri için zordur.

Lou, Will’in sırrını öğrenince işi bırakmak ister. Will’in ailesi ise kızın çalışmaya devam etmesini isteyince Lou, aileyle bir anlaşma yapar ve ona hayatı sevdirmek için uğraşacağını belirtir. İlk başlarda Lou’nun planları işlemez. Gün geçtikçe yakınlaşırlar ve daha sonra aralarında aşk başlar. Aşkın büyüsü ile Will hayata bağlanır ve yaşama isteğine kavuşur. Düzenli olarak birlikte dışarı çıkarlar. Will, Lou’dan etkilendiği için kıskanmaya başlar ama birlikte bir hayatlarının olamayacağının da farkındadır.

senden önce ben

senden önce ben

Will, Lou’nun hayatına girmesi sonucu değişimlere başlar. Hastanelere gitmeye ve tedavi olmaya çabalar. O sırada işler istedikleri gibi gitmez. Will zatüre olunca tekrar hastalanır. Bu sırada ailesiyle yaptığı anlaşmanın dolmasına da az bir süre vardır. Will, uzunca düşünür ve kliniğe yatar. Yasal olarak kendisine otonazi verilmesini ister. Will, Lou’ya bir mektup yazmayı ihmal etmez. Mektupta duygularını belirttiği gibi Lou’ya üniversiteye yazılması için para bırakır. Hayatın tadını çıkarmasını söyler. Başrollerinde Emilia Clarke ve Sam Claflin bulunuyor. Hayata bakış açısı renkli olan bir kız ve hayata küsen bir erkeğin duygu yüklü filmi.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir