Sağlıklı Saçların Sırrı: Bal!

En yararlı besinlerden biri olan bal, sadece sağlığı olumlu etkilemekle kalmıyor, güzelliğimiz için de katkıda bulunuyor. Bugüne kadar balla yapılan dudak balmlarına ya da cilt maskelerine sık sık rastlamış olmalısınız. Peki ya saçlarınız için de bal desteği alabileceğinizi biliyor muydunuz?

bal maskesi

bal maskesi

Ballı Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır?

Bal; B vitamini, folik, demir ve magnezyum yönünden oldukça kuvvetli bir besindir. Bu da saçların onarılmasına yardımcı olacağını anlamına gelir. Dipten uca saçları canlandıran ve kaybettiği doğal nemini yeniden kazanmasına olanak sağlayan bal, sağlıkla ışıldayan parlak saçlara sahip olmanızı sağlar. Bunun için yapabileceğiniz basit bal maskesi tarifleri bulunuyor. İşte hazırlaması en kolay maskelerden biri:

Malzemeler:

2 tatlı kaşığı bal

2 su bardağı süt

(Saçın uzunluğuna göre aynı oranlarda artırılabilir.)

saç uzatan bal maskesi

saç uzatan bal maskesi

Hazırlanışı:

Bir cezvede sütü ısıtın. Isındıktan sonra ocaktan alın ve içerisine 2 tatlı kaşığı balı ilave edin. Bal eriyene kadar karıştırın. Ilık haldeyken bu karışımı saçlarınıza uygulayın. Yarım saat boyunca bekletmeye özen gösterin. Bu sırada havlu da kullanabilirsiniz. Yarım saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayarak maskeden iyice arındırdığınıza emin olun. Bu yıkama işlemi sırasında normal şampuanınızı kullanabilirsiniz. Saçlar için sütlü bal maskesi düzenli olarak uygulandığında kısa sürede olumlu etkiler sunacaktır. Işıldayan, sağlıklı, dolgun ve uzun saçlara sahip olmak sizin de hakkınız. Saçlarınız her zamankinden biraz daha fazla ilgi istiyor olabilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir