Saç Şekillendiriciler Nasıl Kullanılmalı?

Köpükler, spreyler, kremler ve daha birçok çeşidi saç şekillendirmede kullanılan ürünlerin vazgeçilmezlerindendir. Düzleştirme ya da buklelerden sonra saçların şeklini uzun süre bozulmadan koruyan bu saç şekillendiriciler, çeşitli markaların farklı özellikleriyle karşımıza çıkıyor.

Schwarzkopf saç şekillendirici ürünlerde yumuşak ve güçlü tutucu özellikleriyle ürünlerine çeşitlilik katıyor. Bunun yanı sıra düzleştirici kremleri ve saçların uçuşmasını önleyen serumlarıyla da saçların şeklini istenilen hale getirmeye yardımcı oluyor.

Kerastase saç şekillendirici ürünleri ise jel, krem, sprey gibi farklı kıvamlarla saçlara şekil verirken kişisel kullanım tercihlerinizi göz önünde bulunduruyor. Saçları dolgunlaştıran ürünlerinin yanında, bukleleri belirginleştiren ürünler ve şekil veren şampuanlarla da geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

kerastase saç şekillendirici sprey

kerastase saç şekillendirici sprey

Saç şekillendirme işlemi sonrası, saçlarının uzun süre bozulmasını istemeyenler ve ince telli saçlara sahip olup, yumuşak dokulu spreylerle saçlarındaki şekli koruyamayanlar için Loreal, ekstra güçlü spreyler ile bu zorluğu aşıyor.

Wella saç şekillendirici ürünlerinde sadece fön ya da saç maşası kullanımı sonrası değil, işlem öncesi de kullanım için hazırladığı ürünlerle karşımıza çıkıyor. Sert jölelerinin yanında, köpükler, parlaklık veren spreyler, fön öncesi kullanılacak serumlar gibi birçok ürün ile şekillendirme işlemini daha kalıcı hale getiriyor.

Davines saç şekillendirmek için kullanılan spreyler, jeller, serumlar haricinde ürettiği kuru şampuan ile su kullanmadan saçın görüntüsünü düzeltmeye yardımcı oluyor. Anında temiz ve ferah bir görüntü veren şampuanı ile pratik bir kullanım imkânı sunuyor.

davines saç şekillendirici sprey

davines saç şekillendirici sprey

Aklınızda Kalması Gereken İpuçları

Saç şekillendirme işleminden daha verimli ve kalıcı bir sonuç almak için saç yapınızı tanımanız gerekir. Saç şekillendirmede saçın ince telli ya da kalın telli oluşu, kuru ya da yağlı oluşu tercihinizi yaparken belirleyici faktörlerdir.

Örneğin ince telli saçlara sahipseniz, yumuşak dokulu ve zayıf spreyler saç şeklinizi korumak için yeterli olmayacaktır. Ya da yağlı bir saça sahipseniz, saçınızı daha da yağlı gösterecek bir ürün kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Saçlarınızı şekillendirirken, saç yapınızı ve seçeceğiniz ürünün özelliklerini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir