Ödem Azaltan Doğal Gıdalar

Vücut bazı durumlarda şişkinlik adını verdiğimiz ödem durumları yaşar. Ödem sökücü gıdalar ile bu şişkinlik durumlarından doğal şekilde kurtulabilirsiniz. Hareketsizlikte ödemi artırır. Doğal gıdalar özellikle maydanoz ödem düşmanı olarak bilinir. Düzenli olarak her gün yemelisiniz. Avokado ve karpuz da aynı şekilde ödem azaltır.

maydonoz

maydonoz

Ödem Sökücü Doğal Gıdalar

Ödem etkisi ile bacak ve vücudun bazı yerlerinde su toplanır. Bitkisel çaylar ile de özellikle ıhlamur ve zencefil çayları ödemi atmanıza yardımcı olur.Ödem sökücü gıdalar ile sizler gün içerisinde daha rahat hareket edeceksiniz. Sebze yemekleri ağırlıklı yemeniz ve bol su içmeniz önemlidir. Geceleri özellikle yağlı yemeklerden kaçınmanız gerekir.

bol su içmek

bol su içmek

Ödem sporu az yapan kişilerde de çok sık görülür. Düzenli hareketler yaparak doğal şekilde ödem sökebilirsiniz. Bol su içmeniz önemlidir. Çay ve asitli içeceklerden kaçınmanız gerekir. Kereviz sapı ile kendinize doğal bir çay hazırlayarak ödeminizi atabilirsiniz. Kereviz sap ve yapraklarını bir tencerede haşlayın. Süzün ve içine yarım limon suyu sıkın. Gün içerisinde 3 su bardağı içebilirsiniz.

kereviz sapı

kereviz sapı

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir