Mutfak Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak dolaplarının seçimi esnasında ekstra özen göstermezseniz daha sonrasında değiştirilmesi biraz zorlu olduğu için sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu sebeple mutfak dolapları seçerken kararınızı bir seferde dekorasyonunuza en uygun şekilde vermelisiniz. İşlevselliği ön planda tutarak yapacağınız seçimler bu noktada fazlasıyla önemlidir.

mutfak dolapları

mutfak dolapları

Son dönemlerde yaygın olarak kullanılan membran, akrilik uygulamalar genelde ufak alana sahip mutfaklarda açık tonlardaki tasarımları ile oldukça şık durabilmektedir. Eğer mutfağınız yeteri kadar geniş ise açık tonlar aşırı büyüklük yaratacağı için mutfağınızın sıcak ortamını yok edebilir. Bu yüzden daha geniş alanlar için göz yormayacak, kapalı tonlar seçmelisiniz.

Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Büyük alana sahip mutfaklar için kullanılabilecek en iyi renkler arasında kahverengi, gri ve modern bir hava katmak isterseniz metalik renkleri tercih edebilirsiniz. Özellikle metalik tasarıma sahip mutfak dolapları mutfaklarınıza minimal bir hava katacaktır.

mutfak dolapları

mutfak dolapları

Klasik bir mutfak dekorasyonu uygulamak istiyorsanız ceviz, maun ve beyaz gibi renkleri karıştırarak uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Seçim yaparken kendi kişisel zevklerinizi de uygulamaktan kaçınmamalısınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir