Lazer Epilasyon Hamilelik Sürecinde Yapılır mı?

Hamilelik döneminde birçok şeyden uzaklaşmak oldukça önemli olup özellikle radyasyon yayan ve kimyasalların fazlaca olduğu yer ya da ürünlerden uzaklaşmak önerilir. Bebeğin daha sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesine etki edecek olan bu uygulamalar içersinde bebek bekleyen anne adaylarının kafalarına takılan en önemli sorunlardan biri ise istenmeyen tüylerden en güvenli şekilde nasıl kurtulacağıdır. Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylere tamamen veda etmek isteyen kadınların hamilelik süreci içersindeyken bu uygulamayı yaptırması güvenli ya da tehlikeli şeklinde bir açıklama yapılamıyor.

gebelikte lazer epilasyon

gebelikte lazer epilasyon

Bunun temel nedeni ise bu konuda bir araştırmanın ya da çalışmanın tam olarak yapılmamış olmasıdır. Fakat çalışmanın yapılmamış olması güvenli anlamına gelmeyecek olup, üzerinde çalıma yapılmayan hiçbir ürün ya da uygulamaya hamilik döneminde yer verilmesi önerilmez. Özellikle termoliz adı verilen iğneli epilasyon hakkında uyarıda bulunan uzmanlar bu akımın bebeğe geçme oranının oldukça yüksek olduğunu vurguladılar.

En Güvenli Yöntem Nedir?

Anne adaylarının hamilelik döneminde istenmeyen tüylerden kurtulmasını kolaylaştıracak olan en güvenilir olan yöntemler tıraş uygulaması ve ağdadır.

lazer epilasyon

lazer epilasyon

Bu uygulamaların dışında yapılacak olan her işlem bir risk taşıyor. Tüy dökücü ve buna benzer kremlerin içersinde yer alan çeşitli kimyasallarda tenden direk olarak bebeğe ulaşabile içeriklere sahiptir. Tıraş ve ağda uygulamaları sonrasında cildiniz için uygun ve doktor tarafından önerilen nemlendiriciyi kullanmanız mümkün.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir