Kalça Estetiği Nasıl Yapılır, Fiyatları Nelerdir?

Kalça estetiği uygulaması liposuction yöntemi veya cerrahi olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Her iki uygulama da kalça dikleştirme veya kalça büyütme için uygundur. Ancak cerrahi uygulama kalıcı olurken liposuction yöntemi ile kalça estetiğinin belirli aralıklarla tekrarlanması gerekiyor. Kalça estetiği daha yuvarlak bir kalça görünümüne kavuşmak için sıklıkla tercih edilen estetik cerrahi uygulamalarından biridir.

kalça estetiği

Liposuction Yöntemi ile Kalça Estetiği

Kalça estetiği söz konusu olduğunda ilk tercih edilen uygulama lisopuction yöntemidir. Bu işlem için kişinin vücudundan yağ alınır ve kalça bölgesine transferi yapılır. Uygulamaya başlamadan önce vücudun hangi bölgesinin yağ almak için uygun olduğuna ve alınan yağın kalçanın hangi bölgesine enjekte edileceğine karar verilir.

Bazı durumlarda kişinin kendi yağ dokusu işlem için uygun olmayabiliyor. Bu durumda istenilen kalça bölgesine silikon protez yerleştirmek için kalça estetiği ameliyatına gerek duyulmaktadır.

Kalça Estetiği Ameliyatı

Küçük kalça görünümü gebelik ve kilo alıp verme gibi nedenlerle ortaya çıkabilir veya doğum ve genetik faktörlere bağlı da gelişebilir. Kalça estetiği ameliyatı ile daha büyük ve kalkık kalça görünümü ortaya çıkarmak mümkün.

Kalça estetiği ameliyatı sırasında silikon protez kullanılır. Her ne kadar kalıcı bir işlem olsa da kalça ameliyatı sırasında yerleştirilen silikon protezin istenildiğinde çıkarılabiliyor. Ancak bunun yeni bir ameliyat anlamına geldiğini unutmamak gerekir.

Genel anestezi altında yapılması nedeniyle kalça estetiği ameliyatı sırasında hastanın ağrı veya acı hissetmesi söz konusu değildir. Ancak vücuda kesi atıldığından operasyon sonrası ağrı hissedilebilir. Ağrıyı hafifletmek için ağrı kesici ilaç kullanılabilir. Liposuction yönteminden farklı olarak hastanın klinik ortamında 1 gün istirahat etmesi gerekebiliyor.

Kalça Estetiği Fiyatları

Kalça estetiği fiyatları genel olarak uygulanan yönteme bağlı olarak farklılık gösteriyor. Kalça estetiğinde liposuction yöntemi cerrahi uygulamaya göre daha düşük maliyetlidir. Silikon protez kullanılarak yapılan kalça estetiği ameliyatının fiyatları ise tercih edilen silikon proteze göre değişebiliyor.

Geniş bir fiyat skalasına sahip kalça estetiği operasyonu öncesinde genel bir muayene yapılarak fiyat bilgisi verilmektedir.

Kalça estetiği hakkında merak ettiğiniz sorulara https://tugbadindar.com/hizmetler/kalca-estetigi linkinden iletişime geç butonunu tıklayarak yanıt alabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir