iPhone 2K Video Çekebiliyor

Apple markası, iPhone 5S serisiyle beraber getirdiği Slo-Mo ile True Tone Flash gibi kamera çekim özellikleriyle beraber, bir andan da video çekimde 4K video çekimine izin vermemesiyle çok tartışılmıştı. Ancak eleştiri ve tartışma konusun olan 4K ile ilgili olarak 2K çözünürlükte video çekimleri yapabileceğiniz bir uygulamanın AppStore içerisinde olduğunun haberini verebiliriz.

Ultrakam adlı uygulama, günümüz standartları içerisinde yaygın bir uygulama olduğu gibi iPhone 5 ve sonrasında kullanılabilir bir uygulama olup, video çözünürlüğü 2K videoların çekiminde sizlere destekleyici bir şekilde yardımcı olur.

iphone video

iphone video

Full HD 1080P’nin üstünde ki bir çözünürlükte video çekmek adına iPhone kullanıcıların isteği olurken, bir yandan da uygulama geliştiricileri devreye girmişti. Hassan Uriotegui adında ki bir geliştiricinin çıkardığı Ultrakam adlı uygulama ile bunu başarmak mümkündür. 20, 24 veyahut 30 FPS hızında ki 2K video çekimleriyle beraber bu uygulama da bu videoları izleyebilirsiniz.

iphone 5S

iphone 5S

Ultrakam Çekiminde Videolar Çok Yer Kaplıyor

Ultrakam uygulaması, ücretli bir uygulama olup yaklaşık olarak 6,99 dolar fiyatında AppStore’da satışı gerçekleştiriliyor. Ancak unutulmaması gereken noktalardan birisi de, bu uygulama ile çekeceğiniz video da yer kaplayan alan yüksektir. Ortalama olarak 2 dakikalık bir video çekimi içerisinde 3 GB boyutunda bir alan yer kaplamaktadır.

iphone video çekim

iphone video çekim

Buna göre disk alanınızı kontrol ederek video çekmeye çalışmanızı öneriyoruz. Diğer türlü kaliteli olarak çekmek istediğiniz videoda yeteri kadar alan yoksa, saniyeler boyunca çekerek daha sonra videonun bitimini, disk alanınızın da tamamının doluluğuna neden olmuş olabilirsiniz.

iphone 5s trend

iphone 5s trend

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir