Hortum Sarma Makarasında Birinci Sınıf Kalite

Yüksek basınçlı hortum makaraları ve makineleri, birçok iş kolunda büyük kolaylıklar sağlıyor. Hortum sarma makarası kullanmadan önce bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Makaranın özelliklerinin ve nerede kullanılacağının iyi bilinmesi gerekiyor. Farklı ürünlerde farklı hortum özellikleri kullanılıyor.

Yüksek Basınçlı Hortum Makaraları Ne İşe Yarıyor?

Yüksek basınç altında işlev gören makara türleri ile düşük basınç altında çalışan makara türleri arasında fark var. Aynı fark hortum ürünleri içinde geçerlidir. Hortum ürünleri farklı çaplarda ve farklı malzeme özelliklerindedir.

Gres yağları için kullanılan hortumlar 400 bar basınca dayanıklı bir biçimde üretilirler. Yüksek basınç altında çalışan bu ürün için 1000 psi özelliklerinde olan hortum sarma makinesi kullanılır.

Düşük basınçla çalışan hortumlar ise 100 bar basınca dayanacak şekilde üretilirler. Genel olarak bu tür hortumlar düşük akışkan değere sahip olan yağlar için kullanılır. Bu tür ürünler için ise manüel ya da otomatik olarak iş gören makara sistemleri tercih edilebilir.

Hortum dış çapına göre makara büyüklüğü de değişir. Hortum makaraları genel olarak metal aksamlı ürünlerdir. İş gördükleri koşullara karşı dayanabilmeleri için elektrostatik toz boya ile koruma altına alınırlar. Bu boya sayesinde, paslanmalara ve diğer dış etkenlere karşı korunurlar.

Makaraların özelikleri arasında hortumu kolay bir şekilde toplayabilmeleri ve kontrol altında tutabilmeleri sayılabilir. İster manüel olarak tasarlansın, isterse otomatik olarak sarım yapsın temel özellikleri aynıdır. Kabinli ya da kabinsiz modellerden birisi tercih edilebilir. Çalışan ortamın özelliğine göre kabinli ya da kabinsiz makara sistemleri tercih edilebilir.

Hortum makaralarının içerisinde bulunan zemberek yayı hortumun gergide kalmasını sağlar. Ayrıca dayanıklı ve güvenlidir. Her makara sisteminde otomatik kilit bulunur. Hortumlar basınç altında çalıştığı için bu özellik olası kazaları önlemede yüksek oranda işe yarar.

Makara sistemlerinin tamamında DKP sac özellikleri vardır. 18/10 krom alaşımlı çelik yaylar, çift kilitleme sistemi ile desteklenirler. Ayrıca tüm parçalar özel bir boya maddesi ile kaplanır. Bu boya maddesi parçaların çalışılan koşuldaki olumsuz etkilerden korunmasını sağlar.

İşe göre makara seçimi, makara sistemlerinin ömürlerinin uzun olmasını sağlar. Zengin ürün çeşitlerini, https://www.odaksan.com.tr/ sitesinde bulabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir