Giyimde Çanta Kullanımının Önemi

Çeşitli ebatlarda bulunan ve içerisine malzemeler koymaya yarayan, kıyafetlerin en büyük tamamlayıcılarından birisidir çanta. Kumaş, deri, örgü gibi çeşitli malzemelerden üretilebilmektedir. Çanta kullanımı doğru olduğu sürece son derece doğru bir görünüme kavuşmak mümkündür.

ÇANTA KULLANIMI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Peki çanta kullanımı hakkında nelerin bilinmesi gerekmektedir? Öncelikle kişi tarzına ve tavrına uygun bir model seçmelidir. Mesela spor bir kombine şık bir çanta ile son derece yanlış bir kombin oluşturulabilir. Bu yüzden öncelikle tarzı doğru bilmek gerekmektedir.

Daha sonrasında ise dikkat edilmesi gereken en önemli husus vücut proporsiyonudur. Kısa boylu kimseler büyük çantalar kullanmamalıdır. Böylece boyları olduğundan daha kısa görünebilir ne yazık ki. Daha minimal çantalar ideal olacaktır.

çanta

ÇANTA AYAKKABI UYUMU

Çanta denilince akla gelen bir diğer önemli detay ayakkabıdır. Bu konu sürekli tartışılmaktadır. Ayakkabı ve çanta aynı renk ve desende mi olmalıdır yoksa birbirine tamamen zıt mı olmalıdır?
Burada yine boy çok önemli bir etkendir. Kısa boylu kimseler farklı renk ve parçalarla vücut yapısını bölmemelidir. Yani siyah bir kıyafet tercih edildiyse ayakkabı ve çanta farklı bir renkte olmamalı, bir bütünlük sağlanmalıdır.

Aynı renkleri kombinlemek sadece boy için değil, kilo için de önemlidir. Koyu ve bir bütün halinde seçilen çanta – ayakkabı uyumu ile daha zayıf görünmek mümkündür.

ÇANTA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Olmazsa olmaz aksesuar çantanın çeşitleri ise oldukça fazladır. Bu çeşitler ise şu şekildedir: kol çantası, bilek çantası, bel çantası, spor çanta, sırt çantası, omuz çantası, el çantası, tote çanta ve kova çanta olarak genel olarak sıralamak mümkündür.

DEĞİŞEN MODA DEĞİŞEN ÇANTA MODELLERİ

Stilin tamamlayıcısı olan çantalar, her dönem kendini göstermektedir. Oldukça önemli bir tamamlayıcı parçadır. Her ne kadar içine malzeme koyup, gündelik hayatta lazım olabilecek şeyleri kişilerin yanında taşımasına yardımcı olması ile tabir edilse de amacından farklı olarak sadece görüntü itibariyle de kullanılmaktadır.

Kalın zincirli çantalar, püsküllü çantalar, her yerde gördüğümüz küçük mikro çantalar, kutu çantalar, geometrik çantalar ve koyun kürkü çantalar son yılların en trend çantaları arasında bulunmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir