Erkekler Nasıl Kilo Verir?

Kilo vermek için kadınlar kadar erkekler de oldukça büyük bir çaba sarfetmektedirler. Birtakım diyetler uygulayan ve diyetisyenlere düzenli olarak giden pek çok erkek bulunmaktadır. Fakat erkekler kadınlara göre bu konuda daha şanslıdırlar. Erkeklerin kas oranları kadınlara göre daha yüksek olduğu için metabolizmaları daha hızlı çalışır. Metabolizmanın daha hızlı çalışması ise erkeklerin kilo vermelerini daha kolay bir hale getirmektedir.

kilo

kilo

Erkekler vücut tipi olarak elma tipi vücut yapısına sahip olurlar. Genel olarak erkeklerin bel kısımlarının geniş bir yapıya sahip olmaları daha fazla bel çevresinden kilo almalarına yol açar. Bu sebeple bel bölgesine yönelik egzersizler yapılması önemlidir.

Diyetteyken Balık ve Et Tüketilmeli mi?

Sağlıklı bir şekilde kilo vermekve kalp sağlığınızı korumak istiyorsanız haftada en az 3 kere omega 3 açısından zengin olan gıdalar tüketmeniz gerekiyor. Ayrıca kilo vermek istiyor oluşunuz et yiyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Yine haftada en fazla 2 ya da 3 defa olmak üzere kırmızı et yiyebilirsiniz.

kilo sorunu

kilo sorunu

Tüm bu önerileri dikkate alırken diyetiniz ile birlikte etkili bir spor egzersizi uygulamanız gerektiğini de unutmayın.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir