Ekran Alıntısı Biçimi Ne Demek?

Ekran alıntısı biçimi ne demek sorusuna ekran görüntüsünün telefon üzerinden çekilmesi şeklinde yanıt verilebilir. Ekran alıntısı biçimi ne demek sorusu genelde ilk defa ekran görüntüsü olacak kişiler tarafından çokça merak edilir. Öncelikle her telefon marka ve işleyişi bakımından bir biri ile aynı olmaz. Ekran alıntısı genelde telefonun dizaynını da içine alır. Bu alanda genelde dizaynlar hemen hemen aynı olacak şekilde tasarlanır. Bunun için telefonun yanında bulunan tuşlarla ortasında yer alan tuşa aynı anda basılmalıdır. Böylece ekran görüntüsü anında alınmış olunacaktır. Ekran alıntısı oldukça basit ve pratik olan bir alt yapıya sahiptir.

Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü almak her telefon için basit bir alt yapıya sahiptir. Ekran görüntüsü almak için öncelikle telefonu tanımak gerekir. Eğer telefon daha yakından tanınır ise telefona uygun olacak bir sistem ile anında ekran görüntüsü de alınabilir. Ekran görüntüsü almak oldukça basit bir işlemi kapsar. Bu alanın en temel özelliği tuşlara aynı anda basılmasıdır. Yani tuşlara basılı tutulurken bir saniyelik bile bir gecikme olmamalıdır. Bu yüzden aynı anda basılı tutarak anında bu çekim işlemini yapabilirsiniz. Ekran görüntüsü çoğu zaman gerekli olan bir duruma dönüşür. Bu yüzden ekran görüntüsünün anında alınması önem taşır. Bu sayede anlık işlem yapma olasılığı ortaya çıkar.

Pratik Ekran Görüntüsü Alma

Anlık olacak şekilde ekran görüntüsü çekme işlemi ile her ana ekran görüntüyü anında çekebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey sadece hızlı ve pratik olmaktır. Herhangi bir görüntü, yazı ya da bir fotoğrafın olması farkındalık yaratmaz. Yani bu alanda istediğiniz ekran görüntüsünü anında alabilirsiniz. Sadece alınacak olan görüntü ne ise ekran tam olarak onun üzerine getirilir. Gerekli sabitleme işlemi yapılır. Bu sabitleme işlemi yapıldıktan sonra da artık ekran görüntüsü çekime hazır olacaktır. Çekim işlemi de hızlı olacak şekilde yapılırsa eğer istenen ana ekran görüntüsü alınmış olunacaktır. Ekran alıntısı biçimi ne demek sorusu da bu şekilde yanıt bulmuş olmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir