Dizilerdeki Merak Unsuru Sizi Ne Kadar Etkiliyor?

Her hafta merakla beklediğiniz acaba bu bölümde neler olacak diye düşündüğünüz kaç dizi var? Mutlaka birden fazladır. Çünkü günümüzde öylesine bir dizi popülasyonu var ki, izleyici bazen hangisini izleyeceğini hatta aynı gün aynı saatte yayınlandıklarında hangisini takip edeceklerini şaşırabiliyor. Bu da birini izlerken acaba diğerinde ne oldu sorusunu akla getiriyor?

dizi

dizi

Zaten dizilerin izlenme sebeplerinin başında da bu gelmiyor mu? Yani merak unsuru, entrikalar, imkânsız aşklar, aksiyon sahneleri derken izleyici bir sonraki adımı heyecanla bekliyor. Tam da bu sebepten ötürü senaristler dizilerin devamlılığını sağlamak ve sezonun sonuna kadar reytinglerinin düşmesine engel olmak için heyecanı her daim dorukta tutmak hep bir ters köşe yapmak durumunda kalıyor.

dizi setleri

dizi setleri

Dizinin Bir Sonraki Bölümünü Merak Etmiyorsanız, İzlemeye Devam Etmezsiniz

Vasatın altında hep tek düze ilerleyen bir dizinin ekran ömrü sizce ne kadar olabilir ki? Her yeni bölümde izleyici acaba bu bölüm ne olacak diye beklerken ve o beklentisi de karşılanmadığı takdirde aynı diziyi daha fazla izlemeye devam etmiyor. Dolayısıyla senaristlerin yapması gereken tansiyonu hep yüksek tutmak ve adrenalinin asla düşmesine izin vermemektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir