Diş Temizliğinde Elma Ve Peynir Gibi Besinlerin Faydaları

Dişlerinizin sağlıklı kalabilmesi için düzenli ve doğru yöntemlerle diş fırçalamak veya uzman denetiminde diş ipi gibi yardımcı araçlar kullanmak en etkili yöntemlerdir. Uzmanlar bunların yanı sıra dişlerinizin sağlığını korumak için, tüketilen besinlerin özenli seçilmesinin gerektiği konusunu da önemle vurguluyorlar. Asitli ve çeşitli yıpratıcı etkilere sahip gıda türlerinin yoğun olarak tüketiciye sunulduğu günümüzde, hem diş sağlığınızı hem de vücut sağlığınızı korumak için bazı gıdaların tüketimi yerine tükürük bezlerinizi çalıştıran ve dişlerinize zarar vermeyen gıdaları sıklıkla tüketmeniz önemli bir yardımcıdır. Diş temizliği için diş fırçalamanın dışında bazı önlemler almanız gereklidir.

Diş Temizliği

Diş Temizliği

Elma Ve Peynirin Diş Temizliğine Etkileri

Kullanılan diş macunu ve fırçalamanın etkileri gün boyu dişlerinizi korumak konusunda yetersiz kalır. Dişlerin fırçalanamadığı durumlarda bir parça peynir tüketerek dişlerinizin korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Bununla birlikte bu yönteme sürekli başvurmak, dişlerinizde plak oluşumuna neden olur, bu nedenle zorunda kalındığında başvurulmalıdır.

Sağlıklı Dişler İçin Elma

Sağlıklı Dişler İçin Elma

Elma, havuç gibi lifli gıdalar ve şekersiz sakız gibi bazı gıda maddeleri, dişlerde mekanik temizlik adı altında diş temizliği yapılmasını sağlarlar. Bu nedenle elma, havuç gibi lifli gıdalar, şekersiz ve xylitol içeren sakızlar gibi besinlerin kullanımı dişlerinizin korunmasına önemli katkılar sağlarlar.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir