Cilt Lekeleri için Mucize Çözümler

Lekeler farklı nedenlere bağlı olarak çıkar ve ciltte hoş olmayan görünüme neden olur. Cilt lekelerini hafifletmek ya da tamamen geçirmek sizlerin elinde. Evinizde bulacağınız doğal malzemelerle lekelerden tamamen kurtulabilir ve cildinize de güzel bir görünüm verebilirsiniz. Bitki karışımları ile yapıldığı için düzenli olarak uygulanması önerilir.

Cilt Lekeleri için Etkili Maske Tarifleri

Cildinizde olan lekelerden kurtulmak için karbonat ve limon suyunu düzenli olarak kullanmanız önerilir. Karbonat cildi beyazlatır limon suyu ise cildin parlak görünümde kalmasına yardımcı olur. Karbonat ve limon suyunu bir çay kaşığı olacak şekilde cam bir kaseye koyun ve karıştırın. Lekelerinizin üzerinde yarım saat bekletin. Elinizde ovarak çıkarın ve sonra maden suyu ile silin. Düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

cilt lekeleri

cilt lekeleri

1 çay kaşığı karbonat, yarım limon suyu, 1 çay kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı tuz ve 1 yemek kaşığı kese yoğurdunu karıştırın. Cildinizde leke olan yerlere sürün. Kurumasını bekleyin ve ovarak cildinizden çıkarın. Gülsuyu ya da maden suyu ile yüzünüzü temizleyin. Bu karışım iki ay gibi bir süre kullanıldığı zaman cilt lekelerini ortadan kaldırır.

cilt lekelerine maske

cilt lekelerine maske

Cildinizi meyve asitleri ile canlandırırken lekelerden de kurtulabilirsiniz. Limon kabuğu veya portakal kabuğunu cildinize sürün ve kurumasını bekleyin. Meyve asitleri cildin rengini açar ve koyu kahve lekelerin ortadan kaybolmasını sağlar. Leke maskelerini uyguladıktan sonra mutlaka cildinize yüksek faktörlü güneş kremleri sürmelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir