Cilt için Nemlendirmenin Önemi

Değişken bir yapıya sahip olan cilt, dönemsel olarak da çeşitli farklılık gösterebilir. Özellikle kış aylarında korkutan çatlaklar uygun müdahale edilmezse kanamalara hatta deri renginde uyumsuz renklere neden olabiliyor. Bu durum sadece yüz kısmında geçerli olmamakla birlikte el ve ayak bakımı için önemlidir. Ayrıca ellerini çok kullanması sonucu derisi yıpranan kişiler yanlarında mutlaka nemlendirici bulundurmalıdır.

nemlendirici

nemlendirici

İlerleyen yaşlarda deri çekilmesi, sertleşmesi gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak için önceden önlem alınması dikkat çekici bir husustur. Yüz ve elde hatta dudaklarda oluşan çatlakların kanaması sonucu mikrop kapılması halinde ciddi hastalıklara kadar götürme olasılığı da bulunuyor. Bu yüzden mutlaka derinin yenilenmesi için nemlendirici şarttır.

Ayak Bakımında Nemlendirici

En önemli role sahip uzuvlardan biri olarak ayaklar, tüm gün boyunca vücudu taşıyarak zor bir görev üstleniyorlar. Hal bu iken bakımı da ihmal edilmemelidir.

nemlendirici

nemlendirici

 

Şimdilerde yaşlıların bir diğer sorunu olarak gösterilen ayaklarda nasır, çatlama, şişlik sonucu yürüyememe görülebiliyor. Yapılması gereken şey ise uyumadan önce ayakları nemlendirmek ve sıcak tutarak iyice yumuşamasını sağlamak olacak.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir