Yaz Tatili Sonrası Cilt Bakımı

Yazın tüm güzelliklerini yaşamanızı sağlayan tatil planlamanızı yaparak bu büyük keyfe ortak olmanın sonrasında artık dönüş gerçekleştir. Tatilinizin bitmesi ile beraber ise cildinizde oluşan kuruluk ve nem eksikliği ile karşılaşmanın yanı sıra yüzünüzde güneş lekelenmelerini de gözlemleyebilirsiniz. Güneş lekelerinden kurtulmak için ise zaman kaybetmeden çeşitli bakım uygulamalarına yer açmanız da önerilir.

cilt bakımı

Yaz tatilinin sona ermesi ile birlikte cilt bakımını gerçekleştirmeniz cildinizin yenilenmesi ve tazelenmesi için oldukça önemlidir. Bu işlemi güzellik merkezine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz evinizde de cilt bakımına yer açarak tüm işlemleri evinizin rahat ortamında kendiniz de yapabilirsiniz.

Cilt Bakımında Peeling

Yaz tatili sonunda yapacağınız cilt bakımı için öncelikle cildinizin ölü hücrelerden arınması gerekir. Bu işlem için ise peeling uygulamasına yer açmanız önerilir. Peeling için kozmetik firmalarının sunduğu cilt tipinize uygun olan peeling ve bakım kitlerinden satın almanın yanı sıra dilerseniz karbonat, yoğurt, bal ve mısır unu ile hazırlanan maske ile de cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz.

Cilt Bakımı

Tatil sonrasında cilt bakımınızda peeling uygulaması sonrasında yapılacak olan tonik ve nemlendirme işlemi ise açılan gözeneklerin sıkılaşmasını sağlarken nem dengesinin de elde edilmesine destek olur. Bu işlemlerin yanı sıra eğer yüzünüzde güneş lekeleri mevcut ise bu lekelerden kurtulmak içinde etkili kremleri ya da karbonat maskesini de kullanabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir