Yaşlanmaya Karşı Yöntemler

Zaman denen kavram oldukça meşakkatli olan bir kavram. Ünlü sanatçı Nejat İşler “ Zamanı satın almak isterdim” diyor zira zaman bizim tüm kontrolümüz dışında, bize bağlı olmayan bir olgu.

Zamanın kendi içinde ortaya koyduğu durumlardan birisi de yaş alma, yaşlanma. Hücre yenilenmesi belli bir yaştan sonra durduğu için yer çekimi kuralları işliyor.

genç kalmak

genç kalmak

İşleyen bu yer çekim kurallarına istinaden de ciltte sıkılık kayıpları, lekeler, kırışıklıklar, ince çizgiler görülmeye başlıyor ki, bunların tamamı hem yüzde, hem ellerde, hem kollarda, hem bacaklarda, kısaca derinin tüm noktalarında görülmeye başlıyor ki, bunları tamamen yok etmek mümkün olmasa da yine de görünürlüğünü ortadan kaldırmak, yavaşlatmak mümkün.

İşte yapılabilecek kimi yöntemler.

Estetik Operasyon:Yıllardır en sık uygulanan yöntemlerden birisi estetik uygulamalar, yüz gerdirme, burun estetiği, kaş kirpik operasyonları, dudak büyütme gibi işlemler en sık yapılan uygulamalar arasında.

Kozmetik Ürünler:Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, kozmetik ürünler mucize yaratmıyor ama doğru ve düzenli kullanım ile dermo kozmetik ürünler, özellikle üst sınıf kozmetik ürünler lekelere, kırışıklıklara, sıkılık kayıplarına iyi gelir yeterlilikte ama elbette kalıcı çözümler olmuyor.

yaşlanma karşıtı krem

yaşlanma karşıtı krem

PRP: Son yılların en sık görülen cilt gençleştirme yöntemleri arasında olan bu uygulama, kişinin kendi kan hücrelerinin yine kendisine nakledilmesi ile yapılan bir uygulama.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme: Kozmetik ürünleri uygulamayanlar ya da estetik müdahale istemeyenler için farklı teknikler ile ameliyatsız yüz germe işlemleri uygulanıyor ve son derece iyi sonuçlar veriyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir