Yapılan 5 Makyaj Hatası

Makyaj uygulamaları doğru yapıldığı takdirde son derece etkili ve güzel bir görüntü yaratmayı destekler. Özellikle kombin ile uyumlu yaratılacak olan makyaj tamamlayıcı olarak en çok dikkat çekici detay olabiliyor. Makyaj yaparken yapılan 5 farklı makyaj hatasını sizin için araştırdık.

  1. Çok Fazla Fondöten ve Pudra Sürmek: Ciltteki renk dengesini sağlamak, ciltte bulunan izleri gizlemek ve daha pürüzsüz bir ten elde etmek için kullanılan fondöten ve pudra kullanımında aşırı kullanım kötü bir görüntüye sebep olur. Bu da yüzde bir maske var izlenimi yaratır.
  2. Fondöteni Yanlış Uygulamak: Fondötende renk seçimi önemli olmasının yanı sıra cildiniz içinde parlak ya da mat seçimine dikkat etmeniz önerilir. Parlak bir cilt için mat fondöten kullanımı daha idealdir.
  3. Rimel Sürerken Dikkat: Rimel seçiminde kirpiklerinizi en güzel gösterecek olan seçime yer vermeniz son derece önemlidir. Fakat birkaç kat uygulama yaparak hem gözlerde ağırlık yaratır hem de kötü bir görüntü oluşturursunuz.
  4. Çok Fazla Bronzlaştırıcı Kullanmak: Özellikle yaz aylarında daha çok kullanılan bronzlaştırıcı kış aylarında da tercih edilebiliyor. Fakat çok fazla kullanılan bronzlaştırıcı oldukça kötü bir görüntü yaratır.
  5. Cilt Bakımı Yapmamak: Makyaj uygulamasından cildi temizlemeden tekrar makyaj uygulamak cilde zarar verir. Cilt bakımlarını yaparak daha güzel bir makyaj zemini hazırlayarak daha güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir