Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Genetik yapı, hormonal düzensizlikler, kalitesiz kozmetik ürünü kullanımı ve dengesiz beslenmeye bağlı olarak yağlı bir cilt ortaya çıkabiliyor. Yağ bezelerinin daha fazla yağ üretmesi sebebiyle ortaya çıkan bu sorun cildinizin daha kötü gözükmesine yol açar.

yağlı cilt

yağlı cilt

Yağlı bir cildi temizlerken, cildi tamamen yağ ve nem oluşumlarından arındırmak gereklidir. Bu yolda atılacak yanlış bir adım ise cildin daha da fazla yağlanmasına yol açabilir. Nemlendirici etkisi olan sabunlar ya da yağlı ciltler için özel üretilmiş olan yüz temizleme jelleri ile cildinizi günde en az iki defa yıkamanız etkili sonuçlar almanız için yeterlidir.

cilt

cilt

Sabah ve Akşam Cilt Temizliği

Temizliğinizi yaparken sabah ve akşam aynı saatlerde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Gece ve gündüz boyunca üretilen aşırı yağlardan arınmak için en iyi saatler bu saatlerdir. Sabahları temizlik sonrasında cildin matlaşma etkisi olduğu için uygun bir tonik kullanarak cildin gün içerisinde de parlamamasını sağlayabilirsiniz.

cilt bakımı

cilt bakımı

Aynı zamanda günlük cilt bakımı esnasında nemlendirici kullanmak da yanlış bir davranıştır. Cildin yağ üretimi fazla olduğu neme ihtiyacı olduğu anlamına gelmemektedir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir