WhatsApp ‘ın Az Bilinen 7 Özelliği

Cep telefonun kullanıcıların en sık kullandığı programlardan birisi WhatsApp programı olmuştur. Her yaş grubu tarafından kullanılan program çok kapsamlı olup halen WhatsApp’ın az bilinen 7 özelliği vardır.  Öncelikli olarak WhatsApp ile yazışırken konuşmanızı kalın, üstü çizili ve italik olarak yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken WhatsApp yazışmanızı seçip, araç çubuğu kısmında yer alan üç nokta simgesine dokunmanız yeterlidir.

whatsapp

whatsapp

İkinci özelliği ise emoji taraması yapabilmesidir. WhatsApp’ta normalden çok daha fazla emoji var.  WhatsApp az bilinen üçüncü özellik dakik hesaplamalar yapabilmesidir. Eğer konuşmalarınız takip etmek istiyorsanız, küçük tik işaretlerinin maviye dönüştüğü anı kaçırabilirsiniz.  4. Bilinen özelliği ise Grup sohbetlerinizi sessize alabilmenizdir. WhatsApp’ta çenesi düşük arkadaşlarınızdan sıkıldı iseniz Grup bilgisini açmak suretiyle grup konuşmanızı sekiz saat bir hafta veya bir yıl boyunca sessiz yapabilirsiniz.

WhatsApp Özelliklerinin Program Kullanıcılarına Yararı

WhatsApp’ın 5. Özelliği ise aynı anda birkaç kişiyi yalnızca kendilerine gönderdiğinizi düşünecekleri mesaj gönderme imkanına sahipsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sohbet ekranında toplu mesaj listelerini tıklayarak alıcıları seçebilir ve onlara mesaj gönderirsiniz.  6. özellik ise ayarlar sekmesinden veri kullanımı tıklayarak medyanın otomatik olarak indirilmesi için ayarları değiştirebilirsiniz.

whatsapp nedir

whatsapp nedir

Bunun için mobil veri kullanırken düğmesini tıklayarak verilerin wifi’si olmayan ortamlara indirilmesi opsiyonunu kapatabilirsiniz. Yapacağınız bu işlem telefon faturanızı azaltır. 7. Özellik ise müstehcen veya diğer şekillerdeki fotoğrafların indirilmesini engellemek için otomatik yükleme özelliğinin kapatılmasıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir