Verimli İşler İçin Düzenli Çalışma Masası

Ofis çalışanlarının günlerinin çok büyük bir kısmını geçirdikleri masaları aslında iş verimini oldukça etkileyen bir etmendir. Bu sebeple ne kadar düzenli ve doğru yerleştirilmiş bir masaya sahip olursanız yaptığınız işlerin başarı düzeyi de o denli çok olur.

ders çalışma masası

ders çalışma masası

Düzenli Çalışma Masaları İçin Öneriler

Çok kalabalık ve gereksiz eşya barındıran çalışma masaları işinize odaklanmanızı oldukça engelleyecektir. Bu sebeple masanın üzerinde kullanmadığınız ne varsa vedalaşmanız gerekli. Yapacağınız işin hızını da etkileyen bu karmaşaya son vererek veriminizin ne kadar artacağını gözlemleyebilirsiniz.

Masanıza sizin kişiliğiniz yansıtan, sizi motive etmeye yarayacak objeler yerleştirerek gün içerisinde düşecek modunuzu anında yükseltebilirsiniz. Kendinizi daha samimi bir ortamda hatta evinizde hissetmenizi sağlayacak bu objeler sayesinde daha huzurlu bir çalışma alanına sahip olabilirisiniz.

duvara monte masa

duvara monte masa

Masanızda düzeni sağlamak adına mutlaka kalelik kullanmalısınız. Düzeni sağlamanıza yardımcı olacak bu kalemlikler aynı zamanda görsel açıdan tatmin edici olursa aynı zamanda işe motive olmanızı da destekleyecektir.

Rengarenk yapışkanlı not kağıtları kullanarak hem gün içerisinde aldığınız notları gözünüzün önünde tutarsınız hem de yapmanız gerekli işleri sürekli olarak hatırlayabilirisiniz. Bu renkli yapışkanlı not kağıtlarına aynı zamanda sizi motive edecek sözler yazarak da gün içerisinde düşen enerjinizi toparlamaya yardımcı olabilirsiniz.

Birçok bölmeye sahip kutular ve dosyalıklar masa düzenini oluşturmanızda oldukça fayda sağlayacaktır. Masanızdaki eşyaları bölmelere ayırarak düzenli bir şekilde yerleştirdiğinizde eşyaları daha hızlı bulabilir ve karmaşık görüntüyü de ortadan kaldırmış olursunuz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir