Uzun Ömrün Meyvesi: Goji

Teknolojinin trendleri ile boğuşup kaybolurken, toprak ananın nimetlerini gözden kaçırır olmuşuz. Biz insanlar doğaya hakim olduk zannını yaşıyoruz. Böylelikle bir aldanmacanın içinde betonarmeleşiyoruz.

Halbuki tabiat kanunları geçerliliğini bizlere rağmen sürdürmeye devam ediyor. Üstelik tüm cömertliği ve bonkörlüğü ile.

Binbir çeşit faydaları ile yeni bir armağan daha insanoğluna. Şifa meyvesi Goji. Anavatanı Asya’dan gelme çok etkin, enerji veren, hücre yenileyen ve dayanıklılığı arttıran bir üzüm türü.

Goji Berry

Goji Berry

Goji Berry, uzun ömür sağlayan ve yaşlanmayı geciktiren bir antioksidandır. Aynı zamanda vücudumuzu korur. Gençlik hormonu salınımını destekler. Hastalıklar sebebiyle oluşan birtakım şikayetlerimize iyi gelir. Enerjimiz düştüğünde, halsiz kaldığımızda, bitkin ve yorgun hissettiğimizde tedavi edici yanları vardır.

Çin’de şifacılık ve bitki bilimi ile uğraşan uzmanlar tarafından bilinen, neşe ve keyif verme özellikleri de var. Bu sebeple ‘Mutluluk Veren Meyve’ ismini de taşıyor.

Gençlik İksiri Goji Meyvesi

Gençlik İksiri

Gençlik İksiri

Bedenimize daha diri bir görünüm kazandırmasıyla bir çeşit gençlik iksiri. Cinsel istek ve gücü düzenleyen, doğurganlığı arttıran, bağışıklık sistemimizin ve böbreklerimizin çalışmasında şifalandırıcı niteliklere sahip.

Diğer bir adı ‘Kurt Üzümü’ diye bilinen bu değerli meyve, aynı zamanda yağ oranını düşürüyor, uyku sorunlarını engelliyor, hafızayı güçlendiriyor ve kalp krizi, yüksek tansiyon, felç gibi rahatsızlıklarda da önleyici rolde önem teşkil ediyor.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.