Türkiye’de internet kullanımı 2014’te yüzde 50’yi aştı

Türkiye dünya genelinde internet ve teknolojinin günlük yaşantı içerisinde en yaygın şekilde kullanılmakta olduğu ülkeler arasında bulunuyor. Farklı teknolojilerin her geçen gün daha fazla alana ulaşmakta olduğu bugünlerde internet alanında da kullanım oranları sürekli olarak artmaya devam ediyor.

Mobil İnternet

Mobil İnternet

En Çok Kullanım 16-24 Yaş Arası

 

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bu alanda gerçekleştirilen araştırmalarda Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması 2014 yılı sonuçlarına göre 16 ila 74 yaş grubu içerisinde yer alan her bireyin bilgisayar kullanımı yüzde 49.9 oranından 53.5 oranına yükselme gösterdi. Aynı yaş grubu içerisinde internet için kullanım oranları ise yüzde 48.9 oranından yüzde 53. 8 oranına yükseliş gösterdi.

İnternet Kullanımı

İnternet Kullanımı

 

İnternet ve bilgisayar kullanımına yönelik olarak TÜİK tarafından gerçekleştirilen araştırmada elde edilen oranlar, 2014 yılı içerisinde erkekler için yüzde 62.7 ve yüzde 63.5 düzeyinde bulunurken, kadınlar için bu oranlar yüzde 44.3 ve yüzde 44.1 düzeyinde bulunduğu tespit ediliyor. Bilgisayar ve internet kullanım oranlarında TÜİK araştırma sonucu en yüksek kullanım oranının 16 ila 24 yaş arası olduğu tespit edildi.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir