Türkiye İçinde En İyi Balayı Yerleri

Yıldırım nikâhıyla evlenmiş olabilirsiniz belki. Ya da evlenmek için çok çaba sarf etmiş olabilirsiniz… Olmazları oldurup, uzun uğraşlar sonucu sevdiğinize kavuşmuş olabilirsiniz… Peki ya şimdi? Hayalini kurduğunuz gibi, sevdiğiniz yanınızda artık. Onunla baş başa bir balayı programı muhteşem olmaz mı?

Balayı İçin En Güzel Yerler

  • Türkiye’de balayı diyince akla gelen ilk yer Bodrum olur. Mavinin Türkiye’deki en güzel simgelerinden biridir Bodrum. Deniz, kumsal, doğal güzellikleri seven bir çiftseniz ve bütçe sıkıntınız da yoksa; Bodrum’u gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
Türkiye en iyi balayı yerleri

Türkiye en iyi balayı yerleri

  • Antalya da herkes tarafından turizm cenneti olarak bilinir. Doğayı, denizlerin maviliğini, plajları seven tüm turistlerin Antalya’yı tercih etmesinin bir sebebi olsa gerek… E turizm cenneti olan bu ilimizde, balayı için de gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz yerler mevcut tabi ki. Örneğin Alanya ve orada bulunan oteller, balayı için muhteşem bir tercih olacaktır. Yine Antalya’da olan Belek ve Lara da; balayı için göz boyayan yerlerdir.
  • Yine bir doğa harikası olan Çeşme; size huzurun adresi olarak yardımcı olacaktır. Özellikle balayı döneminde huzurun kokusunu duymak ve sadece sevdiğinizin gözlerine bakma istiyorsanız; Çeşme seçeneğini bir düşünün.
  • Muğla’nın muhteşem güzelliğini yansıtan Marmaris de, balayı döneminiz için çok özel bir seçenek. Zira birbirinden güzel koylarıyla dikkat çeker Marmaris ve bu koylara tekne turlarıyla gidebilir, sevdiğinizle çok özel anlar geçirebilirsiniz.
Türkiye balayı şehirleri nereler

Türkiye balayı şehirleri nereler

  • Son seçenek olarak da Ayvalık’tan bahsedelim. Plajlarda denizin tadını çıkarabilir, tarihi evlerde özel fotoğraflar çektirebilirsiniz. Belki de burada bir fotoğraf albümü çıkartabilirsiniz.

Evet; düğün telaşının ardından güzel bir balayını hak ettiniz. Keyifli ve eğlenceli bir balayı döneminiz olması dilekleriyle…

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir