Tren Yolculuğu İçin 10 Neden

Her yolculuğun kendisine has avantajları olduğu kadar, dezavantajları da var. İnsanların ne ile yolculuk yapacağını belirleyen ise birbirinden farklı faktörler mevcut.

Örneğin tren yolculuğu da kendi içinde bir alternatif. Neden tren yolculuğu derseniz, işte kimi nedenler:

 1. Deneyim: Günlük sıradan yaşamlarımız içinde hiç şüphe yok ki, tren yolculuğu ölmeden önce yapılacaklar listesinde özel bir yerdedir ve kişiye muhteşem bir deneyim kazandırır.
 2. tren

  tren

 3. Ekonomiklik: Fiyat olarak bakıldığında, otobüs, gemi, özel araç gibi diğer araçlarla kıyaslandığında çok daha ucuz bir gezi biçimidir.
 4. Konfor: Size özel, kapısını kapatacağız bölümlerde dilediğiniz gibi uyuyabilir, tanımadıklarınızla iletişim kurmadan dinlenerek, keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.
 5. Nostalji: Tarihin en eski araçlarından olan tren ile o muhteşem tren sesi altında yolculuk yapmak, başlı başına bir geçmişe dönüş gibi de değerlendirilebilir.
 6. Çevreci: Uçağın ve otobüslerin çevreye verdiği zararlar düşünülür ise tren yolculuğunda böyle bir problem yoktur. Son derece çevre dostu bir araçtır.
 7. Trafik Faktörü: Kesinlikle trafik sorunu yaşamazsınız ve nereye, ne zaman ulaşacağınızı bilirsiniz.
 8. Merkeze Olan Mesafe: Kimi kentlerde tren istasyonları kentin içindedir. Dolayısıyla siz o kente gitmeseniz bile bir biçimiyle o kenti görürsünüz.
 9. tren yolculuğu

  tren yolculuğu

 10. Esneklik: Uçağa bindiğiniz gibi dakik olmanız gerek yoktur. 45 dakika önceden istasyon da olmanız da gerekmez.
 11. Bagaj: Dilediğiniz kadar eşyayı yanınızda taşıyabilirsiniz zira bagajlarda sınırlama bulunmaz.
 12. Özgürlük: Canınız istediğinde yemekli vagona geçip yemek yiyebilir, canınız istediği zaman dolaşabilirsiniz. Özgürlüğünüz yolculukta kısıtlamaya uğramaz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir