Tesettür Giyimin Püf Noktaları

Giyim deyip geçmemeli. Her konuda olduğu gibi giyim konusunda da görünen görünmeyen kurallar var. Yani işin özünde giyim aman ne olacak deyip geçmemek gerekiyor.

Zaten o yüzden kimi insanlar tarih boyunca stil ikonu olarak tanımlanıyor. Kişinin kendi bedenini tanıyarak giyinmesi işin en önemli püf noktası aslında. Yani kişinin kendi bedenini tanıması demek, kendi kusurlarını ve onları nasıl kapatacağını, ten rengine hangi renklerin iyi gideceğini bilmesi.

tesettür giyim

tesettür giyim

Bir de işin tesettür kısmı var. Tesettür giyim başlı başına bir konu. Zira tesettürde tepeden tırnağa kadın kapanıyor ve kendi bedenini asla teşhir etmeden giyinmesi gerekiyor. Yani iş başını örtmek ile bitmiyor.

İşte O Noktalar

Tesettüre uygun giyinen kadınların da ilk dikkat etmesi gereken nokta giyim olayının temel püf noktası olan kendi bedenini tanıması. Her ne kadar kendi vücut hatlarını belli etmeyecek biçimde giyinecek bile olsa yine de seçtiği kıyafetlerde tunik, gömlek, trençkot, ferace, kap vb. giysilerin boyunu kendi bedenine uygun olarak seçmeli.

tesettür giyim modelleri

tesettür giyim modelleri

Renk olayı da oldukça önemli. Kişi kendisine yakışan renkleri seçmeli ve eğer esmer tenli ise ona göre, kumral tenli ise ona göre, beyaz tenli ise ona göre kıyafetlerini seçmeli.

Bir diğer önemli olan konu ise desen konusu. Moda olsun olmasın, karmaşık desenlerden uzak kalmalı ve olabildiğine gözü yormayacak biçimde sade bir giyim tarzını benimsemeli.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir