Teknoloji Her Zaman Güzelliğin Hizmetinde (mi?)

Günümüzde kozmetik uygulamaları sayesinde bıçak altına yatmadan da genç görünmek mümkün. Dermatoloji bilimi artık yüz dolgusu enjeksiyonlarıyla mimik kırışıklıklarına ve ciltte yağ dokusu azalması sonucu oluşan çökmelere çare bulabiliyor. Bu çökmeler yaşa bağlı olarak oluşuyor, enjeksiyon yardımıyla yüzünüze verilen de çoğunluk kendi beden yağınız. Böylece genç görünebiliyorsunuz.

güzellik

güzellik

Ayrıca yüz germe ve düşük göz kapağı gibi sizi rahatsız eden estetik sorunlarda artık ameliyat akla gelmeden yüksek yoğunluklu fokuslu ultrason ile tedavi edilebiliyor. Böylece güzel görünmenin ayrılmaz parçası olan sağlıklı cilt kavramına yeniden kavuşuyorsunuz. Ama doğal olarak genç bir cildiniz artık yok, zaman zaman bu uygulamalarla onu tazeliyorsunuz diyelim.

Suyla Dost Olmak

Peki o zaman aslında sağlıklı bir cilde, pek de dışarıdan müdahale olmadan nasıl sahip olunabilir? Güzellik kavramının bütünlüğü içinde yer alan cildinizi nasıl korursunuz? Bunun cevabı genç yaşlarda edinilen beslenme alışkanlıklarına dayanıyor.

su tüketmek

su tüketmek

Meyve sebze ağırlıklı bir beslenme ve çok su içme alışkanlığı güzelliğin bu olmazsa olmaz kavramını taşıyabilmeniz için şart. Susamadığınız zaman bile su için. Vücudunuzu kaplayan bu paha biçilmez örtünün her daim neme ihtiyacı var. Çünkü ne kadar gelişirse gelişsin teknoloji her zaman güzelliğin hizmetinde olmuyor. Bütün bu dıştan yapılan cilt uygulamaları o içten gelen sağlıklı cilt parıltısını yakalayamıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir