Tatile Gitmeden Tatil Güzelliği

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte herkesin aklında kuşkusuz tatil planları oluşmaya başlar. Serin sulara dalmak, güneşin altında uzanmak ve tatil kanıtı olarak göstermek üzere özenle yapılmış çekici, bronz bir ten.

solaryum

solaryum

Yoğun çalışma temposu yüzünden tatile çıkamamış pek çok kişinin bronz ten özlemini sonlandırmak için, solaryum servisleri hizmet vermekte uzun bir zamandır.

Solaryum Nedir?

Solaryum makineleri, güneş ışığının insan üzerinde yarattığı sağlığı geliştiren ve bronzlaştıran etkiyi sağlayan cihazlardır. Üç çeşide ayrılan UV ışınlarından UV-A ve UV-B tipindeki iki ışımayı kullanarak tenin daha koyu bir ton almasına yardımcı olur ve yeni pigmentler oluşturarak üst deriyi kalınlaştırır.

solaryum servisleri

solaryum servisleri

Kumsalda güneşlenerek bronzlaşmayla eşit düzeyde bronzlaşma sağlayan solaryumun kalıcılık süresi de güneşin bronzluğuyla aynıdır. Süreyi arttırmak da cildi iyi nemlendirerek yapılabilmektedir.

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle solaryum seansı başlamadan önce, bir uzmana cilt testi yaptırmak ve cilt hassasiyetine uygun olarak seans sayısını ve süresini belirlemek sağlık açısından uzmanlar tarafından tavsiye edilen yöntemlerden biridir.

solaryum servisleri

solaryum servisleri

Özellikle küçük yaşlardaki çocukların cildi hassas olduğundan dolayı, 16 yaşından küçük çocukların solaryuma girmesi tavsiye edilmez. Hamile bayanların bebeklerine bir etkisi olmasa da, hamilelik hormonlarına güneş ışığının vereceği tepki bilinmediğinden dikkatli ve kısa aralıklarla solaryum alınmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir