Takma Kirpik Nasıl Çıkartılır?

Takma kirpik kullanıyorsanız bu kirpikleri çıkartmanın en iyi yollarından birisi kirpik yapıştırıcısı çıkartan ürünler kullanmaktır. Takma kirpik modelleri genellikle kirpik çıkarma solüsyonu ile birlikte satılırlar. Ayrıca eczanelerde de bulabileceğiniz bu losyonlar ile kirpiklerinizi pratik bir şekilde çıkartabilirsiniz.

takma kirpik çıkarma

takma kirpik çıkarma

Ufak bir parça pamuğun üzerine döktüğünüz takma kirpik çıkartıcı ilaç ile aynanın karşısına geçerek kirpiklerinizin üzerine ufakça bastırarak kirpik çıkartıcı ilacı sürmeye başlayabilirsiniz. Ortalama 25-30 saniye kadar gözünüzde duran ilaçlar yavaş yavaş kirpiklerinizi yumuşatmaya başlar.

Makyaj Temizleme Losyonu ile Kirpik Çıkartma

Kirpiklerinizi yumuşattıktan sonra yavaş bir şekilde çekerek kirpiklerinizi çıkartabilirsiniz. Takma kirpikleri değiştirmek için çıkartıyorsanız ve bir daha kullanmak istemiyorsanız doğrudan atabilirsiniz. Ancak kirpiklerinizi tekrar kullanmayı düşünüyorsanız cımbız ile alarak, takma kirpik setinin içerisine koyabilirsiniz.

Takma kirpikleri çıkartmanın bir diğer yolu ise, ufak bir pamuğa makyaj temizleme ürününüzü ekleyerek gözün dip kısımlarının yumuşatılması ve böylelikle kirpiklerin çıkartılmasıdır. Ufak ve yavaş hareketler ile cımbız kullanarak kirpiklerinizi alabilirsiniz. Gözünüzdeki kalıntıları ise yine aynı şekilde makyaj temizleyici ile alabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir