Strese Karşı Bitkisel Çözüm

Yüzyılın hastalığı stres gözümüzü açtığımız anda kapadığımız ana kadar bizi etkiler. Stres altında yaşamak zordur. Genellikle bu durum yanlış kararlar almanıza neden olur. Stresi yenmek için kesin çözüm üreten bir ilaç henüz bulunmadığı için stresle başetmek hem kişisel bir mücadele hem de bitkisel yardımcıların alınacağı bir süreç şeklinde geçer.

 

stres

stres

Uzun süreli stresler vücut direncini azaltır. Son araştırmalara göre stres kanser gibi büyük hastalıkların da tetikleyicisidir.

strese iyi gelen bitki çaylari

strese iyi gelen bitki çaylari

Bitkisel çözüm uzmanları strese karşı melisa çayı, papatya çayı, lavanta çayı, fesleğen çayı ve nane çayının iyi geldiğini belirlemişlerdir. Ayrıca güzel kokular da sizi rahatlatır ve stresten uzaklaştırır. Bu kokuların başında sinir sistemini yatıştıran gül, sandal ağacı, limon ve sardunya kokuları gelir. Strese iyi gelen şeyler arasında spor ve egzersizin yeri ise ayrıdır. Spor dopamin salgılanmasını neden olur. Dopamin salgılayan vücut rahatlar ve sakinleşir. Kasların gerginliği azalır. Yapılan araştırmalara göre b vitamini de strese iyi gelen bir tedavi çeşididir. Ancak b vitamini yüklü ilaçlar doktor kontrolü ile kullanılmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir