SSD Fiyatları Düşüyor mu?

Bilgisayar deneyimlerinizde mekanik disklere göre çok daha performanslı diskler olan SSD diskler, her geçen gün ucuzluyor. SSD fiyatlarında son dönemlerde ki fiyatlandırmalara bakılırsa eğer, ciddi bir düşüş olduğu görülebilir.

ssd

ssd

PC kullanıcılarına çok iyi bir performans sağlayan SSD diskler, son zamanlarda mekanik disklere göre hızlı bir performans sağlayıcı olmasıyla beraber işletim sisteminin açılış hızından tutun da dosya transferlerine kadar tüm işlemler çok hızlı şekilde sağlanabiliyor. Performans açısından bilgisayar içi hızlılığı çok iyi değerlerde arttırmayı başaran SSD disklerde son dönemlerde gözlenen durum ise, fiyatlarda düşüş olmasıdır.

SSD Fiyatları Ne Kadar Düşüyor?

Her yeni teknoloji gibi ilk çıkışıyla beraber pahalı olduğuyla gündeme gelen SSD diskler, 201 yılından beri her geçen gün ucuzlamakta olup 2016 ilk çeyreğinde %10 – %12 oranında bir ucuzlama olduğunu DRAMeXchange verileri gösteriyor.

ssd kullanımı

ssd kullanımı

128 GB’lık bir SSD’nin yurtdışında ki ortalama fiyatı 38 – 49 dolar aralığında değişiyor. 250 GB SSD modeller ise 50 dolar – 81 dolar aralığında değişiklik gösteriyor. HDD’ler, SSD’lere göre 4 kat daha ucuz olduğu da gözden kaçmamalıdır. İlerleyen yıllarla beraber 2016 yılından sonra 2022’ye kadar ise 250 GB – 500 GB kapasitesine sahip SSD modeller de yaygınlaşmaya başlayacağı bekleniyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir