Sosyal Medyada Çocuğunuzun Fotoğrafını Paylaşmayın

Son birkaç yıl içinde, toplum yapımızda büyük değişiklikler yaşanmaya başladı. Yaşanan bu değişim dalgasında cep telefonları adeta motor görevi gördü. Akıllı ibaresinin başına gelmesiyle başka bir düzene kavuşan cep telefonları, internetle desteklenince de ortaya farklı bir yapı çıktı. İnsanlar her anlarını paylaşmaya başladılar. Uzaklar iyice yakınlaştı ve kabuk kırıldı.

bebek

bebek

Nazara Gelmeyin

Burada hassas bir ayrıntı var, o ayrıyı göz ardı etmemek gerekiyor. Mahremiyet noktası, önemli bir nokta, insanlar yeni doğan çocuklarının fotoğraflarını, yaptıkları her hareketleri sosyal medyada paylaşıyorlar. Bu son derece yanlış bir uygulama, her şeyden önce çocuk üzerinde ciddi bir baskı söz konusu oluyor.

bebekler

bebekler

Herkes görüyor o resimleri ve çocuk üzerinde bir baskı ortamı ortaya çıkıyor. Sosyal medya üzerinden bu nedenle çocuklarınızın resimlerini paylaşmayın. Bu toplum içinde var olan bir olguya da ayrıca parantez açmak istiyorum. Bizlerde nazara olan bir inanç söz konusu, bu tür durumlar nazara gelmesi muhtemel durumlar olarak dikkat çekiyor. Biraz dikkat etmek gerekiyor.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir