Şok Diyetlerin Sizi Kandırmasına İzin Vermeyin

Son birkaç aydır dijital platformlar dâhil olmak üzere her yerde karşınıza çıkan bu şok diyetler sizi de ikna ediyor mu? En azından kendi kendinize gerçekten işe yarıyor mu diye sorduğunuz oldu mu? Bu diyetler kadınların kilo takıntısı olduğunu bilen art niyetli insanların para tuzağından başka bir şey değildir. Dolayısı ile dikkatli olmanızda fayda vardır.

şok diyetler

şok diyetler

Şok Diyetlerle Kas Oranınızı Kaybetmeyin

Uzmanlar diyet konusunda her zaman çok net ve anlaşılır bilgiler veriyorlar. Hatta bunun adına diyet değil sağlıklı beslenme demeyi tercih etmelerinin sebebi de sizin daha sağlıklı olmanız gerektiğinden kaynaklanıyor. Oysa şok diyetlerde vücudunuz sadece su ve zamanla kas kaybetmeye başlar.

diyet

diyet

Tartıda rakamsal olarak kilonuzun eksildiğini görürsünüz ancak kimse zayıfladığınızı fark etmez. İşte bunun anlamı da sağlıksız bir şekilde zayıflamanızdan gelir. Üstelik bu diyetler yüzünden kaybettiğiniz kaslar bir süre sonra sağlığınızı da tehdit etmeye başlar. Özellikle ilerleyen yaşlar için sağlıksız ve zayıf kaslar çok daha büyük sorunlar yaratabiliyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir