Soğuk Su ile Cildinizi Güzelleşsin

Soğuk suyun cildimize olan faydaları saymakla bitmiyor. Sadece cilt üzerinde değil cilt altında da kan dolaşımını ve kan hücrelerini hızlandıran soğuk su ile cildinizi ışıl ışıl bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

cilt

cilt

Soğuk Suyun Cilde Olan Faydaları

  • Güne başlarken yüzünüzü soğuk su ile yıkamak sizi canlandırır. Uzun süreli bir uykunun ardından yüzünüzde ve gözünüzde oluşan şişlikleri alır. Ayrıca önerilen bir diğer yöntemlerden biri de sabah uyandığınızda yüzünüzü buzlu suya batırıp çıkarmak. Bu da kan dolaşımını hızlandırarak cildinize parlaklık ve canlılık kazandırır.
  • Soğuk suyla alınan duş ise sadece cilt için değil saç derisi için de oldukça faydalıdır. Soğuk su saç derisini canlandırır, saçlarınızın daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlar. Ayrıca soğuk suyla alınan duş göğüsleriniz için de oldukça faydalıdır. Soğuk duş sonrası göğüslerinize dairesel hareketlerle uyguladığınız masaj göğüslerinizin dik ve sağlıklı olmasını sağlar.
soğuk su

soğuk su

  • Kadınların en büyük problemlerinden biri olan selülitlerinizden de soğuk su yardımıyla kurtulabilirsiniz. Kan dolaşımını hızlandıran soğuk su yağ dokusu üzerinde büyük bir etki oluşturur ve böylece selülitlerinizi yok eder.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir