Sivilcelerinizle Başınız Dertte mi?

Büyük küçük her yaştan insanın hayatının belli dönemlerinde sivilce ile mutlaka karşılaşmışlardır. Ağrılı ve büyük olabilen bu sivilceler insanlara zor zamanlar yaşatıyor hatta özgüven eksikliğine bile neden olabiliyor. Yediğiniz ve içtiğiniz besinlere de bağlı olarak çıkan sivilceler vücut yağlanmasıyla da bağlantılıdır.

sivilce

sivilce

Cilt gözeneklerinin tıkanmasıyla oluşan siyah noktalar sivilce oluşmasına taban olarak gösterilebilir. Cildin içerisinde biriken bu kirler zamanla enfekte olarak büyür ve sivilce açığa çıkar.

Cilt Tipinize Uygun Ürünler Tercih Edin

Sivilcelerin sıkılması tehlikelidir. İçerisinde biriken enfeksiyonun yayılması ve cildinize bulaşması çoğalmasına zemin oluşturacaktır. Sivilcelerle başa çıkmak için öncelikle cildinizi temiz tutmalısınız. Sabah ve akşam olmak üzere mutlaka 2 kez sabunla yüzünüzü yıkayın. Yıkadığınızın sabunun cilt tipinize uygun olup olmadığına mutlaka bakmalısınız.

sivilce

sivilce

Aksi taktirde tahrişe ve kalıcı cilt sorunlarına nede olabilirsiniz.Kimyasal tonikler kullanmak yerine doğal suları tercih etmeniz doğru olacaktır. Örneğin; gül suyu ve maden suyu temizleyici ve tonik olarak kullanılabilir. Cildinizi baştan onarmak istiyorsanız cildinize maske ve nemlendirici uygulamayı ihmal etmeyin

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir