Sırt Ağrıları İçin

Günümüzde teknoloji ne kadar gelişse de insanların rahatsızlanmalarının ne yazık ki tam olarak önüne geçilemiyor. Özelliklede son zamanlarda sırt ağrıları birçok insan tarafından şikayet edilen bir durum olarak görülüyor. Sırt ağrılarının birçok nedeni olabiliyor. Yanlış oturma, ağır yük kaldırma, ani ve ters bir hareket, yanlış boyun pozisyonları gibi nedenlerden dolayı meydana gelebiliyor.

Sırt Ağrıları İçin Egzersizler

Sırt Ağrıları İçin Egzersizler

 

Bu ağrıları gidermek için önceliğinizi ilaçlardan yana kullanmayınız. İlk olarak doğal yöntemler ile ağrılarınızı gidermeye çalışın. Doktorlarda aynı şekilde ilaç vermeden önce büyük olasılıkla fizik tedavi ve spor önerecektirler.

Şiddetli Ağrılar

Şiddetli Ağrılar

 

Ağrılar İçin Ne yapabilirim?

İlk olarak oturur pozisyonda çalışıyorsanız eğer düzgün şekilde oturmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Başlangıç olarak buna dikkat etmelisiniz. Sonrasında alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Spor büyük bir olasılıkla ağrılarınıza iyi gelecektir.  Bu nedenle düzenli olarak spor yapmanızda fayda var. Sporun her çeşidi olabilir.

Sırt Ağrısı

Sırt Ağrısı

Örneğin; yüzme, koşma gibi bol hareket edeceğiniz sporları seçmeniz yararınıza olacaktır. Ağır yük kaldırmamaya da dikkat etmeniz gerekiyor. Ağrıları en çok artıran nedenlerden birisidir. Bu nedenle ani hareketlerden ve ağır yüklerden uzak durmanızda fayda var.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir