Sık Yapılan Diyet Hataları Nelerdir?

Diyet yaparken eğer kulaktan dolma bilgiler ile hareket ederseniz yapmış olduğunuz diyetten etkili sonuçlar elde edemezsiniz.

Ara sıra atıştırmalık olarak tükettiğiniz pek çok gıda daha fazla kilo almanıza yol açabilecek etkiye sahiptir. Atıştırmalık olarak diyetteyken ceviz, badem, fındık ve meyve gibi sağlıklı gıdalar dışında başka gıdalar atıştırmamalısınız.

diyet

diyet

Porsiyonlarınızı her zaman yiyebileceğiniz ve ihtiyacınız olacak kadar ayarlayın. Dışarıda yemek yiyecekseniz mutlaka küçük porsiyona uygun olan tabaklarda siparişinizi verin.

Egzersiz Yapmadan Önce Yemek Yemeyin

Egzersiz yapmadan önce yemek yemeyin. Eğer sıkı bir egzersiz yapmayı planlıyorsanız egzersizden en az 1 saat önce yemek yemeyi bırakın.

diyet yapmak

diyet yapmak

diyet yapmak

Diyet yalnızca sebze ve meyvelerden ibaret beslenmek demek değildir. Vücudunuzun tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak düşük yağlı ve bol proteinli gıdalar da tüketebilirsiniz.

Hızlı yemek yerseniz vücudunuz doyma sinyalini alana kadar daha fazla yemek yemiş olursunuz. Bu yüzden yemeklerinizi tamamen yemeğinize konsantre olarak ve yavaş yemeye özen gösterin. Yemeklerinizin yanında ise yağ yakıcı özelliğe sahip olan yoğurt gibi gıdalar tüketin.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir