Sıcak Havalarda Su Tüketimine Dikkat

Baharın gelmesi ile beraber ısınan havalar terlemeyi hızlandırırken vücudun suya olan ihtiyacınız artırmaktadır. Birçok kişi meyve sularını, gazlı içecekleri, çay ve kahve gibi tüketimlere yer vererek su ihtiyacını karşılamaktadır. Bu ise son derece yanlış bir tercihtir. Herhangi bir içecek su yerine geçmemektedir. Bu sebep ile su yerine geçecek herhangi bir sıvı yoktur.

su içmek

Son zamanlarda yaşanan korona virüs salgını sebebi ile evlerinde kalanlar ise su tüketimine daha az yer verebilmektedir. Sürekli evde bulunulması ile beraber su tüketimine daha az yer verilmesi ise böbrek başta olmak üzere birçok rahatsızlık ile karşılaşılmasına da sebep olabilmektedir.

Sıcak havaların baş göstermeye bağladığı ve yaz aylarına doğru ilerlediğimiz şu günlerde su tüketiminde dikkat ederek günlük tüketimde dikkatli olunması önerilir.

Günde Ne Kadar Su Tüketmeliyiz?

Su tüketimi bedenimizin en önemli ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Su tüketiminde aşırıya kaçmak ise beden de sıkıntı yaşanmasına sebep olabilir. Bu sebep ile suyun düzenli olarak ve yudum yudum içilmesi de önerilmektedir.

Günlük en az iki litre olarak ifade edilen su tüketiminin düzenli olarak yapılmaması ya da çok az oranda tüketilmesi ise başta baş ağrısına sebep olmak ile beraber halüsinasyona kadar uzanan durumlara neden olmaktadır. Bu sebep ile gün içinde düzenli olarak ve yudum yudum olarak tüketimin yapılması da son derece önemlidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.