Sevgililer Günü İçin 5 Alternatif

Sevgililer günü yaklaşıyor. Sevgilisi, eşi ya da umudu olmayanlar için bu günün bir anlamı yok ama olanlar, olma ihtimali olanlar için kapitalizmin de dayatması ile çarklar hareket ediyor ve insanlar istemez bu güne şartlanmaya ve ne yapacağını düşünmeye başlıyor. Bunda elbette önümüze konan reklamların da ciddi bir etkisi var.Diyelim ki bir sevgiliniz var ve bu güne fazlasıyla anlam yüklüyor. O gün neler yapabilirim diye düşününler için bütçelerine ve farklı tarzlara göre işte değişik alternatifler:

boğazda yemek

boğazda yemek

  • Kapadokya Gezisi: Her ne kadar 14 Şubat hafta içine gelse bile 2 gün izin kalıp bir yerlere gidilebilir. Her mevsim kendince güzel olan Kapadokya’da 14 Şubat için sunulan çok özel etkinlikler var. Balona binebilir, Uçhisar’da sıcak şarap içebilir ya da jakuzi keyfi yaşayabilirsiniz.
  • Como Gölü: Ekonomik açıdan zorlayabilir ama bu çok özel gölde sevgililer günü kutlamak unutulmaz bir anı olabilir zira kendisine has bir dokusu olduğu kesin.
  • Gölcük: Şirin, sessiz, sakin. Bolu’nun bu muhteşem gölünde gözlerden uzak hem sevdiğiniz insanla unutulmaz anlar yaşayabilir, hem de huzurlu bir kaçamak yapabilirsiniz.
kapadokya gezisi

kapadokya gezisi

  • Boğazda Yemek: Çok klasik olmakla beraber yine de göz ardı edilmemesi gereken bir alternatif. Hem kent içinde kalabilir, hem de Boğazın tadını çıkarabilirsiniz.
  • Kars: Bu soğukta o kadar yol gidilir mi demeyin. Başka bir gezegen, üstelik bu mevsimde yapılabilecek bir çok şey var. Oldukça da benzersiz bir seçenek.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir