Selülitten Kurtulmaya Yardımcı Yollar

Kadınların vücutlarında en sık ve en kolay karşılaştıkları sorundur. Aslında yalnızca kadınlarda olmamasına rağmen erkeklerin selülitleri, kadınlardakiler kadar çok konuşulmaz. Bu da kadınları bu konuda hassaslaştırıyor. Birçok sebebi olabileceği gibi en spesifik sebebi vücuda bir şekilde alınan kimyasal ve toksik maddeler, su ve yağ ile cilt yüzeyinde birikmesidir.

selülit

selülit

Hangi sebeplerle kaynaklanmış olduğunun bir önemi yoktur. Her şekilde de selülitten kurtulmanın ilk adımı düzenli bir yaşama adım atmaktır. Öncelikli uyku ve beslenme belli düzenlere sokulmalı ve de kesinlikle belirli sıklıkta olacak şekilde spor yapılmalıdır. Bu sadece selülit için değil diğer bütün sağlık problemleri için genel olarak çözüm veya önleyici olacaktır.

selülit giderme

selülit giderme

Selüliti yok etmek için egzersizle yumuşayan ve kanla taşınabilir hale geçen selülitin ihtiva ettiği toksinleri vücuttan idrar yoluyla atılabilir. Egzersiz sonrası duş almak da ter bezleriyle bünyeden uzaklaştırılan toksinlerin ve mikropların vücuttan atılmasına yardımcı olur. Selülitli bölgeye elle yapılan masaj da hem bölgeyi ısıtır hem de o bölgedeki ödemli bölgelerin canlanmasına yardımcı olur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir