Selüliti Yok Eden Maskeler

Bedeninizde oluşan portakal görünüm ya da damarlar hem rahatsızlık verir hem de görünümünüzün güzel olmamasına neden olur. Yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmenizin yanı sıra düzenli olarak bakım yaparak selülitin tedavisini gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken her gün masaj ve belirli bitkisel yağ karışımlarını sürmenizdir.

selülit giderme

selülit giderme

Selülitten Kurtulmanın Yolları

Selülit özellikle vücudun görünümünü değiştirir ve daha pürüzlü görünmesine neden olur. Portakal yapı ve limon yağı eşit miktarda karıştırılıp selülit olan kısımlara düzenli olarak masaj yapılırsa sorunlu bölgelerin düzeldiğini göreceksiniz. Kahve telvesi de aynı şekilde problemli olan bölgelerin düzelmesini sağlar.

Selülit maskelerinde özellikle peeling tarzı işlemler uygulanmalı. Peeling hem deriyi canlandırır hem de deri yüzeyini daha pürüzsüz hale getirir.

selülit tedavisi

selülit tedavisi

Asitli bileşimlerden oluşan meyve özleri ile yapılan maskeler her zaman işe yarar. Kan dolaşımını hızlandırdığı gibi sorunlu olan bölgelerin harekete geçmesini de sağlar. Kekik yağı ise selülit giderici bir aromatik yağdır. Düzenli olarak her gece masaj ile uygulamalısınız.

Yaz aylarında düzenli olarak spor yaparsanız ve  yüzerseniz vücudunuzda olan selüliti yok edersiniz. Buğday yağı, portakal esansı ve limon uçucu yağlarını eşit miktarda karıştırın ve problemli olan bölgeye sürün. Masaj etkisi sonucunda selüloitlerinizden eser kalmayacak. Günde sekiz bardak su içmek ve bol miktarsa salata yemekte aynı şekilde içten olarak vücudunuzun daha güzel görünmesine yardımcı olur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir